KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 93 m² 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062282
Şehir : Konya / Karatay
Oda Sayısı : 2+1
: 93
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5595 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 15:25
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 15:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2019/5595 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Karatay İlçesi, Şeyh Ulemarecepağa Mahallesi, 26 Cilt, 2499 Sayfa, 32745 Ada, 3 parsel numaralı,16.057,98 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde , F blok, 3. kat, 8 Bağımsız bölüm numaralı, 120000/32115960 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz.Şeyh Ulema Recepağa Caddesine cepheli konumdadır. Ana taşınmazın cepheli bulunduğu bazı imar yolları henüz açılmamıştır. Ana taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir.Satışa konu (F) blok , 3. Kat 8 nolu bağımsız bölüm taşınmazda inşaat işleri devam etmektedir. Bu nedenle herhangi bir kullanım bulunmamaktadır.Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, alışveriş veiş merkezlerine, Sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine ve şehir merkezine yakın durumdadır. Bölge Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu toplu ulaşım araçlarından Minibüs,ve otobüs ile sağlanmaktadır.Kuzey- Güney cepheli meskenin balkonlar dahil net alanı 93,68 m² dir. Onaylı mimari projesine göre, Mesken antre, 2 oda, salon, hol, mutfak, banyo, wc-lavabo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskende kaba inşaatı tamamlanmış, dış cephe iskelesi kurulu mantolama işleri bitmiş v boya işleri devam etmektedir. İç kısımlarda alçı sıva işlemleri devam etmektedir. Taşınmazın tamamlanma yüzdesi yaklaşık %70 dir.

Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:25 - 15:30 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Karatay İlçesi, Çelebi Mahallesi, 3 Cilt, 291Sayfa, 22654 Ada, 3parsel numaralı,1.861,00 m² yüzölçümlü, Karkas 6 Katlı Apartman ve Arsası vasıflı ana taşınmazda 4.Kat, 21 bağımsız bölüm numaralı, 50/1861 arsa paylı mesken vasıflı taşınmaz olup; 1/2 hissesi borçlu adına kayıtlı bulunmaktadır.Ana taşınmaz konum olarak Aslanlı Kışla caddesive Elbasan sokağa cepheli konumdadır.Taşınmaz sit alanı ve gürültü ve hava kirliliğinin bulunduğu büyük organize sanayi bölgelerine ve hava limanına uzak konumdadır.Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, alışveriş veiş merkezlerine, Sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine ve şehir merkezine yakın durumdadır. Bölge Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu toplu ulaşım araçlarından Minibüs,ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde 450 metre batısında Mevlana Kültür Merkezi, 850 doğusunda Konya Büyük Şehir Belediyesi Kongre Merkezi, 1.50 km batısında Mevlana müzesi, 390 metre batısında Şehit Erol Olçok İlkokulu ile birlikte kamusal alanlarve yerleşim yerleribulunmaktadır. Taşınmazın cepheli bulunduğu Aslanlıkışla caddesi araç, yaya ve ticari hareketlilik yönünden yoğundur.Taşınmaz Ali Ulvi Kurucu caddesine 628 metre, Fetih caddesine 380 metre, otogara 8.90 km, YHT Garına 4.05 km ve vilayet merkezine 2.0 km mesafededir.Aslanlı Kışla caddesine ve Elbasan sokağa cepheli olup, balkonlar dahil net alanı 100,90 m² dir.Mesken antre, 3 oda, salon, hol, mutfak, banyo, wc-lavabo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik ve oda kapıları ahşap kapı, pencereleri pvc doğramadır. Meskenin ıslak hacimleri seramik kaplı, odaların tabanları laminat parke kaplamadır. Odaların tavanında dekoratif alçıpan kartonpiyer ve perde bantı vardır. Oda duvarların alçı sıva üzeri boyalı, banyo ve tuvaletlerin duvarları fayans kaplıdır. Mutfakta alt ve üst dolapların arasında fayans kaplı ve mermer tezgâh bulunmaktadır. Banyoda lavabo, klozet ve duşa kabin bulunmaktadır. Balkon, cam kapama ile kapatılmıştır. Isınma sistemi bireysel doğalgaz ve petekleri paneldir. Elektrik ve su tesisatı döşelidir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat KARATAY/ KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5595 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR