KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Karatay'da 91,96 m² dubleks daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035573
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : NAKİPOĞLU MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12285 Esas
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
AKABE MH. CEMİL ÇİÇEK CD. ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT B BLOK MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/12285 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapuda Konya ili Karatay İlçesi, 36 Mahalle, 7 Cilt, 637 Sayfa, 30790 Ada, 9 parsel numaralı 318,38 m² yüzölçümlü, Arsavasıflı ana taşınmazda, 2 . kat, 11 Bağımsız bölüm numaralı, 70/800 arsa paylı, Dubleks Mesken vasıflı taşınmaz olup borçlu adına tam olarak kayıtlı bulunmaktadır.
Taşınmazında içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak, Darıcılar sokağa cepheli konumdadır. Üzerinde mimari projesine uygun olarak yapılmış 3 katlı apartman vardır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak şehir merkezine ,resmi kurumlara, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına,eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, ana yollara yakın , Otogara, Hava Limanına, Büyük Organize sanayi bölgelerine ve kampus alanlarına uzak konumdadır. Taşınmaz kat irtifaklıdır, Kuzey Güney Cephe konumlu Net alanı 91,96 m² dir.
23.11.2015 tarih ve 2015/1187 sayılı yapı ruhsatı ile inşaatına müsaade edilen binanın bodrum katında enerji odası, 4 adet dubleks mesken eki depo, zemin katta 4 adet dubleks mesken, 1. Katta 3 adet mesken, 2. Katta 4 adet dubleks mesken, çatı katında 4 adet dubleks eki depo olarak yapılan, ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın dış merdivenleri mermer kaplamadır. Ana taşınmazın giriş alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar mermer kaplı, korkulukları alüminyum doğrama korkuluktur. Duvarları sıvalı ve boyalıdır.
Mesken apartmanın 2. katında olup, normal katında 2 oda+ mutfak nişi odanın içinde, tuvalet, banyo, antre, dubleks katında 2 oda, tuvalet, banyo ve antre oluşmaktadır. Taşınmazın dış giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap panel kapı, pencereler ve balkon kapıları ve pvc doğramadanyapılı, oda tabanları laminat parke döşeme, ıslak zemin yüzeyleri seramik kaplıdır. Oda duvar yüzeyleri alçı sıva ve boyalıdır. Odalarda kartonpiyer perde bantı yapılı olup, tuvalet ve banyo zemin ve duvarları boydan boya fayans kaplıdır. Banyoda klozet, lavabo bulunmaktadır. Mutfak alt ve üst dolapları mevcut, mutfak tezgahı suni mermer, tezgah alnı fayans kaplamadır. Taşınmazın ısınma sistemi doğalgaz bireysel kombili fakat elektrik sobası ile ısınma sağlanmaktadır. Elektrik ve su tesisatları döşeli aktiftir.
Adresi :Taşınmaz güncel olarak, Nakipoğlu Mahallesi, Darıcılar Sokak, No:21/11 Karatay /KONYA adresindedir.
Yüzölçümü : 318,38 m
Arsa Payı : 70/800
İmar Durumu :Karatay İlçesi, 36 Mahalle, 30790 Ada, 9 parsel, Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak müdürlüğünün 16.11.2018 tarih ve E:15138 sayılı imar durum belgesine göre, taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında Bitişik nizam konut sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel, imar uygulaması görmüş imar parselidir. Üzerindeki yapıya 2015/1187-518 tarih sayı ile inşaat ruhsatı verilmiş.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :ipotek vardır.

1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : AKABE MH. CEMİL ÇİÇEK CD. ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT B BLOK MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12285 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR