KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 87 m² 2+1 mesken icradan satılıktır

KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155116
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ŞEMSİTEBRİZİ MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 2+1
: 87
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7305 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 15:40
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 2. İCRA DAİRESİ
2019/7305 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Karatay İlçe, 3098 Ada, 19 Parsel, ŞEMSİ TEBRİZİ Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm İMAR DURUMU:Konya B.B.B.Emlak ve istimlak müdürlüğü imar belgesine göre,belediye meclisinin 18/05/2018 tarih ve 516 sayılı kararı ile imar planı ve plan notları değişikliği çalışması vardır.B.Belediyesinin 01/06/2018 tarih ve 2262-14521 sayılı yazısı ile kentsel sit alanı içerisinde plan kesinleşinceye kadar imar uygulaması ve yapılaşması durdurulmuştur.B.Belediyesinden görüş alınması gereklidir.İmar çapında inşaat nizamı belirtilmemiştir.Parsel kentsel sit alanı ve 3.derece arkeolojik sit alanı içinde kalmaktadır.İmarlaşmaya yönelik yapılanmada Konya Kültür varlıklarını koruma bölge kurulundan izin alınması gerekmektedir.Plan notları olup uygulmadan uygulama yapılamaz.
Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen 5 katlı apartman olup,zemin katıda dükkanlar ve normal katlarda meskenler bulunmaktadır.Taşınmaz borçlu tarafından kullanılmaktadır.Konum olarak şemsi tebrizi mahallesi lefkeli sokağa cepheli olup,alışveriş merkezlerine,sosyal donatı alanlarına,resmi kurumlara,hava limanına ve ana yollara uzaktır.Taşınmazın bulunduğu yer merkez konumda olup,bulunduğu binadave çevresinde birçok işyeri vardır.Ticari hareketliliğin,araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yerdir.Taşınmazın yakın çevresinde iş yerleri,eğitim kurumları,bankalar,toplu ulaşım durakları,Alaattin tepesi,kayalıpark ,S.Ü.Rektörlügü ,valilik ile birlikte bir çok tarihi ve kültürel yapı vardır.Taşınmaz Borçlu adına tam olarak kayıtlıdır.Doğu ve batı cephelidir.Ana taşınmazın dış duvar yüzeyi tuğla örgü ,tarak mozaik sıvalıdır.Çatı ahşap kiremit örtü olup,bina giriş kapısı demir doğramadır.Taşınmaz 2 oda ,L salon,mutfak ,antre,banyo,lavabo,tuvalet ve balkondan oluşur.Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı,odaların zemini ise laminat parke ile kaplıdır.Daire giriş kapısı çelik,iç kapılar ahşaptır.Pencereler pvc doğramadır.Isıcamlıdır.Islak hacimlerin duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır.Diğer yerler sıva üzeri boyalıdır.Mutfak alt ve üst dolapları yapılı olup,mermer tezgah mevcuttur.Klozet ve lavabo vardır.Isınma soba iledir.Taşınmaza 13/05/1975 tarih ve 5/20 sayılı yapı ruhsatı ile inşaata izin verilmiştir.Taşınmazın balkon dahil net alanı 87,57 m2 dir.2.sınıf inşaat grubuna girmektedir.
Adresi : Konya Karatay ilçesi şemsi tebrizi mah 3098 ada 19 parsel 3.kat 5 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 174,73 m2
Arsa Payı : 4/16
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : T.İş bankası 1.derece ipotek şerhi
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 15:40 - 15:45 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7305 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR