KONYA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya Karatay'da 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KONYA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114104
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KUMKÖPRÜ MAH. / SELİMİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TEREKE SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 TEREKE SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Karatay İlçesi, 25761 Ada, 1 Parsel, Küçük kumköprü Mahalle, 4. Kat, 17 Nolu Bağımsız Bölüm, taşınmaz betonarme karkas olarak inşa edilen ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama, merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar mermer, korkulukları alüminyum doğrama korkuluktur. Ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür.
Taşınmaz, Güney Batı cepheli, mesken antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, lavabo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Daire giriş kapısı ve oda kapıları ahşap kapıdır. Pencereleri pvc doğramadır. Islak alanların zemini seramik kaplı, oda zeminleri laminat parke kaplamadır. Oda duvarları alçı sıva üzeri boyalı, banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta alt ve üst dolapları mevcut olup tezgâhı vardır. Isınma sistemi doğalgazlı, kaloriferli ve bireysel ısıtmadır. Balkonlar cam kapama sistemi ile kapatılmıştır. herhangi bir kullanım bulunmamaktadır.
Taşınmazın yakın çevresinde 180 metre kuzeyinde Namık Kemal Ortaokulu, 280 metre güney doğusunda Fatih Polis merkezi, 690 metre kuzeyinde Koyunoğlu ilkokulu, 716 metre kuzeyinde Birol Polat ilkokulu, 1.45 km kuzeyinde Mevlana Kültür Merkezi ile birlikte kamusal alanlar ve yerleşim yerleri bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Ulaşım durumu minibüs, otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Karatay Belediyesine 2.00 km, Mevlana’ya 2.06 km, Eski Garaja 1.77 km,Çevre Yolu caddesine 2.27 km ve vilayet merkezine 2.53 km mesafededir.
Adresi : Fetih Caddesi NO: 297/15 Karatay /KONYA
Yüzölçümü : 135,00 m2
Arsa Payı : 72
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : HSBC bank tarafından ipotekli, satış yapıldığında ipotek kaldırılacak
1. Satış Günü : 17/02/2020 Pazartesi günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/03/2020 Pazartesi günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tereke Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR