KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Karatay'da 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027934
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KÖPRÜBAŞI MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
: 127
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 23.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/46 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 10:10
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/46 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Sarnıç Mahallesi, 30695 Ada, 22 Parsel, 13 blok 3 kat 13 Bağımsız Bölüm Numaralı mesken nitelikli taşınmaz; Kuzey- Batı cepheli, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, hol, tuvalet, lavabo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş çelik ve iç kapılar ahşap panel ve pencereleri Pvc doğramadır. Giriş holünde sabit vestiyer yapılı, duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Islak alanlar seramik kaplı ve oda tabanları laminat parke kaplıdır. Tavanlarda dekoratif alçı pan kartonpiyer ve perde bantı vardır. Banyo duvarları ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında dekoratif seramik kaplama ve granit tezgah bulunmaktadır. Lavaboda ayaklı lavabo, tuvalette alaturka tuvalet taşı yapılıdır. Banyo da klozet, lavabo ve duşa kabin vardır. . Isınma şekli merkezi sistem kaloriferli olup doğalgazlı ve petekleri paneldir. Meskenin bulunduğu ana taşınmaz bodrum +zemin+5 normal kattan oluşmakta,dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalı haldedir. Blok giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş zemini, merdiven ve sahanlıkları mermer kaplama, merdiven boşluk duvarları alçı sıva üzeri boyalı, giriş duvarı mermer lambiri, tavanı açı sıva ve boyalı, merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. Asansörlüdür. Çevre düzenlemesi yapılı, açık otoparkı, oyun alanı ve kamelyaları bulunan bir sitedir.
Adresi : Köprübaşı Mah, Aksarnıç Sit Selef Sok 23.Blok,No: 23/13 Karatay /Konya
Yüzölçümü : 127,9 m2
Arsa Payı : 2240/1344000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında Maksimum 6 kat mesken sahasına isabet etmektedir. İnşaat nizamı E: 1,60, Hmax: 18 metre olarak belirlenmiştir. Parsel imar uygulaması görmüş imar parselidir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No: Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/46 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR