KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01159477
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : BÜYÜK SİNAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 11.04.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10873 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 14:30
Satış Yeri
:
Konya Adliyesi B Blok Zemin Kat Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/10873 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 3101 Ada, 38 Parsel, BÜYÜKSİNAN Mahalle/Köy, 7. Kat, 23 no'lu B.Bölüm. Satış konusu binanın bulunduğu Karatay İlçesi, Büyüksinan Mahallesinde hem mesken, hem de binaların zemin katlarında işyerleri de bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinde olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Taşınmaz Ankara Caddesi'ne cepheli olup, kuzey doğusundaki Dolapoğlu Camii'ne 70 m, kuzeyindeki Hava Lojmanlarına ve Belh kavşağına 250 m, doğusundaki Büyüksinan Caddesi'ne 220 m, kuzey doğusundaki Cengiz Topel Ortaokuluna da 200 m mesafededir. 952,00 m2 parsel üzerindeki blok yaklaşık 28 yıllık olup, tek bloktan oluşmakta ve tek girişi olup, zemin katında 1 daire ve 1 dükkan, diğer her katında 3 adet daire, toplam da; blokta 1 adet dükkan ile 34 adet daireden oluşmaktadır. Bloğun giriş kapısı ve merdiven korkulukları ferforjedoğramadan yapılmıştır. Binanın giriş kısımlarının zemini merdivenlerin döşeme ve basamakları ile asansör etrafları mermer kaplama olup, giriş kısmının duvarlarının 1,20 m2'lik kısmı mermer lambri kaplanmış, kalan kısımları ile merdiven kovasının diğer bölümlerin duvarlarının tamamı sıva üstü boyalıdır. Binanın dış cephesi ise; sonradan mantolamalı sıva üzeri boya yapılmıştır. Binanın bakım ve onarım masrafı bulunmamaktadır. Ana gayrimenkulde 1 adet asansör bulunmakta olup, çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş, ön bahçesinde çevre düzenlemesi ile kamelya yapılmış ve parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Bina ile yol arası karo mozaik parke yapılı olup, etrafı beton çit ile çevrilmiştir. Satışı yapılacak 23 bağımsız bölüm nolu daire, Z+7. katta olup, yüzölçümü yaklaşık brüt 145 m2, net ise; yaklaşık 110 m2 civarındadır. Dairede 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama olup, pencereleri ise; pvc doğrama ve çift camlıdır. Salon ve odaların ahşap parke kaplamalı olup cilalıdır. Antre, mutfak ve ıslak hacimlerin zemini ise; seramik kaplamadır. Odalar ve antrenin duvarları sıva üstü plastik boya, mutfak, banyo, lavabo-wc'nin duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak dolapları ve tezgahı, antrede vestiyer mevcuttur. Isınma şekli merkezi sistem kaloriferli olup doğalgazlıdır. Batı ve kuzey cepheli.
Adresi : Büyüksinan Mah. Ankara Caddesi, Soylu Sitesi No:102/23 Karatay/KONYA
Yüzölçümü : 952,00 m2
Arsa Payı : 6/204
İmar Durumu : Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nde yapılan araştırmalara göre parselin imar durumu; "12 Kat Konut Alanı" sahasında bulunmaktadır. Etrafında aynı özelliklere sahip, 6 ve 12 katlı meskenler bulunmaktadır. Karatay Belediyesi'nden İnşaat ruhsatı ve iskanı bulunmakta olup, binada Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında.
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 14:30 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 14:30 - 14:45 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10873 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR