KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Karatay'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152981
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : HAMZAOĞLU MAH. / SELİMİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9257 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 13:45
İkinci Satış Günü
:
04.06.2020 13:45
Satış Yeri
:
CEMİL ÇİÇEK CADDESİ ADLİYE SARAYI B BLOK MEZAT SALONU KARATAY KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/9257 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 32532 Ada, 11 Parsel, HAMZAOĞLU Mahalle, B BLOK 5. KAT 12 NOLU Bağımsız Bölüm Taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak, özel sokak ve Sarıyakup caddesine cepheli konumdadır. Üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta 2 adet 7 katlı apartman ve garaj bulunmaktadır. Taşınmazın bahçe duvarı ve çevre düzenlemesi yapılmıştır. Taşınmazın boş durumda olduğu tespit edilmiştir. Yakın çevresinde tek katlı ve iki katlı imara uygun olmayan yapılaşmalar olmakla birlikte yeni modern yapılaşmalarda bulunmaktadır. Bölgede yüksek katlı 3-B yapı gurubunda yapılar yoğunluktadır. Yakın çevresinde Namık Kemal ortaokulu bulunmaktadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın, bulunduğu bloğun 5. katında ve kuzey-batı cephesinde yer almaktadır. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalı haldedir. Ana taşınmaz ahşap oturtma çatı ve üzeri kiremit kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş zemini, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplama ve alüminyum korkulukludur. Ana taşınmazın etrafı bahçe duvarı ile çevrili, çevre düzenlemesi yapılıdır.Mesken, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve 2 balkondan, oluşmaktadır. Evin giriş çelik ve iç kapılar ahşap lake boyalı ve pencereleri ahşap görünümlü Pvc doğramadır. Girişte vestiyer dolabı vardır. Duvarlar alçı sıva üzeri dekoratif duvar kâğıdı kaplıdır. Islak alanlar seramik kaplı ve oda tabanları laminat parke kaplıdır. Banyo duvarları ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve mermer tezgah bulunmaktadır. Banyo da klozet, lavabo ve duşakabin vardır. Hilton lavabo vardır. Kalorifer tesisatı döşeli doğalgaz bağlıdır. Bütün odaların duvarları dekoratif asma tavan yapılıdır. Kaloriferli ve petekleri paneldir. Elektrik, doğalgaz ve su tesisatı döşelidir.Kuzey ve Batı cepheli meskenin brüt 138,00 m², balkonlar dahil net alanı 124,23 m2 dir.
Adresi : Kıymet Takdirine Konu Taşınmaz Güncel Olarak, Hamzaoğlu Mahallesi, Hatıpzade Sokak: 4B/12Karatay /Konya Adresindedir.
Yüzölçümü :
Arsa Payı : 32258517/2405611200
İmar Durumu :Taşınmaz parselin imar durumu ile ilgili olarak Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak müdürlüğünün 08.03.2018 tarih, 3416 sayılı imar durum belgesinde taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. İmar parametreleri E:1.50,TAKS: 0.25 ve maksimum 6 kata imarlıdır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : Konut Finansman kapsamında bulunması nedeniyle ''KDV'' den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 13:45 - 13:50 arası

Satış Yeri : CEMİL ÇİÇEK CADDESİ ADLİYE SARAYI B BLOK MEZAT SALONU KARATAY KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9257 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR