KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066475
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ÇELEBİ MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 15.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/596 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU; ADALET SARAYI B BLK Z18Z 19KARATAY -KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/596 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Çelebi mahallesi 22652 Ada, 1 Parsel, B blok 7 bağmısız sayılı taşınmazın SATIŞI YAPILACAKTIR. Taşınmazdaki mevcut bina Mevlana Sitelerinde B-C-D Blokta 24 x3 = 72 adet mesken, bulunan Sitede her blok girişi ana yoldan demir doğrama kapı ile verilmiştir. Bina çevre duvarı beton duvar olarak çekilmiş,bahçede kameriye ile çim ve süs bitkileri ile ağaçlandırma ileyan bahçesi otopark için asfalt ile kaplanmıştır. Ana girişi alüminyum doğrama, bina cephesi mantolama üzeri silikonlu boya kaplamadır. Binada ısı yalıtımlıdır. Bina içi giriş merdiven evi ve koridorları duvar ve tavan sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplı, korkulukları demir doğramadır. Bloklarda asansör bulunmakta ve duvarı seramik kaplıdır. Taşınmaz No: 7 kapı numaralı Taşınmaz 120,00 m² net ve 150,00 m² brüt kullanım alanına sahiptir. Sitedeki dairelerin projeleri aynı 3+1 ve 2 balkondan oluşmaktadır.Dairenin antrede tam boy vestiyeri , lavabosunda Hilton tipi dolaplı lavabosu, banyoda klozet ve ayaklı lavabosu, gömme küvet , mutfakta 3 lü ankastre ve alt ve üst dolapları ile tezgâh granit, tezgâh arası fayans kaplıdır. Antre, lavabo, wc, banyo ve balkon tabanları seramik kaplı, Banyo, lavabo, wc duvarları tam boy seramik kaplı, asma tavanlı ,lavabo, wc, banyo tavanı sıva üzeri plastik boyalı tavandır. Daire içi duvar sıva üzeri plastik boyalıdır, oda tabanları laminat kaplıdır.Mutfak balkonunda müstakil kombi doğalgaz bulunmaktadır. Mutfak balkonu pvc ile kapatılmış, yatak odasındaki balkon korkulukları demir doğrama , kapıları pres kapı, pencereleri beyaz plastik pencere camları ısıcam, denizlikleri mermerdir. Bina müstakil kombi doğalgaz, petekleri panel peteklidir. Bina 19 yıllık bir yapı olup kat mülkiyetine geçilmiştir.
Adresi : Çelebi Mah. Aslanlı Kışla Caddesi Mevlana Sitesi B Blk 1. Kat No: 115/7 Karatay - Konya
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 12/2400
İmar Durumu : 1998-15 SAYILI İNŞAAT RUHSATI BULUNMAKTADIR. Mesken sahasina isabet etmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :ipotek ve haciz şerhi mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU; ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 KARATAY -KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/596 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR