KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064334
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : NAKİPOĞLU MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5588 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 2. İCRA DAİRESİ
2019/5588 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 517 Ada, 43 Parsel, NAKİPOĞLU Mahalle/Köy, 3.Kat 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz borçlu adına tam olarak kayıtlıdır.Kat irtifaklıdır. Kaydında müdürlüğümüz dosyası dışında QNB Finansbankın ipotek kaydı bulunmaktadır.Bilirkişi raporuna göre tapu kaydında vasfı belirtilmeyen 3 katlı mesken olarak kullanılan apartman vardır.Ana taşınmaz Sırçalı mescit kuzgun kavak caddesine ve ahuevren sokağa cephelidir.Taşınmaz merkez durumda olup İstanbul caddesi,Aziziye cad.ve Mevlana cad.üzerinde yoğun işyerleri bulunur.Bölgedeki yapılaşmalar eskidir.Alışveriş ve iş merkezlerine,eğitim kurumlarına,sosyal donatı alanlarına,sağlık merkezlerine ,resmi kurumlara ,vilayet merkezine yakındır.Otogara ,kampus alanlarına,büyük organize sanayi alanlarına,hava limanına uzaktır.Taşınmazın ulaşım durumu iyidir.Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiştir.Köprübaşı ve şerafettin caddelerine,İstanbul ve Mevlana Caddesine,Karatay Belediyesine ve Vilayet Merkezine yakındır. Ana yapının 12 dış kapı numara,3.kat 6 kapı numaralı dairedir.Ana yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Ahşap oturtma çatı ve üzeri kiremit kaplıdır.Bina giriş kapısı demir doğrama,giriş zemini ,merdiven ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik kaplama ve demir doğrama korkulukludur .Mesken antre,3 oda ,salon,mutfak,banyo,tuvalet,lavabo ve 1 balkondan oluşur.Evin giriş ve iç kapılar ahşap kapı ve pencereleri ahşap doğramadır.Oda duvarları boyalı,ıslak alanlar yerinde dökme mozaik kaplama,banyo ve tuvalet zeminleri seramik kaplı ve oda tabanları vernikli taban tahtası kaplıdır.Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.Mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları ,arasında seramik kaplama ve tezgah bulunur.Mutfak balkonu pvc doğrama ile mutfağa dahil edilmiştir.Oda tavanlarına yalıtım malzemesi dekoratif köpük yapıştırılmıştır.Kalorifer tezgahı döşeli doğalgaz bağlıdır.Elektrik,doğalgaz ve su tesisatı döşelidir.Net alanı 85,97 m2 dir.
Adresi : Nakipoğlu Mah Ahu Evren Sokak No:12 İç Kapı No:6 Karatay Konya
Yüzölçümü : 209,82 m2
Arsa Payı : 4/36
İmar Durumu : Kat sayısı 3, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam konut sahası içinde 4 kat mesken alanı olarak belirlenmiş imar uygulaması görmüş imar parselidir
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : QNB FİNANSBANK A.Ş % 90 değişken faiz oranlı 1/0 dereceli FBK 250.000 TL bedelli ipotek---AT ölçü krokisinde A harfi ile gösterilen binanın cins değişikliği yapılmamıştır
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5588 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR