KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063831
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ULUBATLIHASAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 189
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MERAM 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7176 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2019/7176 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 31568 Ada, 2 Parsel, ULUBATLI HASAN Mahalle/Köy, A GİRİŞ 2. KAT 6 NOLU B.BÖLÜM Nolu Bağımsız BölümKonya ili, Karatay İlçesi, Ulubatlı Hasan Mahallesi, 15 cilt, 1400 sayfa, 31568 ada, 2 parselde kayıtlı 2.351,45 m2 arsa üzerindebulunan B+6 katlı blokta iki giriş ve zemin katında dükkanlar ile üst her katta 5, toplam da 3 adet dükkan ile 25 adet daire bulunan "Betonarme Yedi Katlı Mesken ve Arsası" vasıflı, A Giriş, Z+2.kat, 6 kapı nolu, 80/2400 arsa paylı, 6 bağımsız bölüm nolu mesken, yaklaşık yüzölçümü brüt 182.75 m2, net ise; 129,95 m2?dir. Dairede 3 oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı olup, pencereleri ise pvc doğrama ve çift camlıdır. Salon, antre, mutfak, hol ve odaların zeminleri laminant kaplama, balkonlar ve ıslak hacimlerin tüm zeminleri de seramik kaplamadır. Salon, antre, mutfak ve odaların duvarları alçı sıva üzeri kağıt kaplamalı, lavabo, banyo ve wcnin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup, antrede vestiyer, banyo ve lavaboda dolaplı hilton lavabo, banyoda klozetve duşakabin bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey ve güney cepheli olan daire,ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binanın giriş kısmının zemini ve merdiven basamakları mermer kaplama olup, duvarları ise; giriş kısmı tavana kadar ve asansör etrafları mermer kaplama, kat holleri ise; 1 m'ye kadar seramik kaplama, üzeri ise; alçı sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Binanın dış cephesi ise; mantolamalı sıva üzeri boya yapılmıştır. Ana gayrimenkuldeki her girişte 1 adet asansör bulunmakta
Adresi : Ulubatlı Hasan Mahallesi, Dokuyucu Sokak, Panel Sitesi, A Giriş,No:13/6 Karatay/ Konya
Yüzölçümü : 2.351,45 m2
Arsa Payı : 80/2400
İmar Durumu : Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde yaptığımız araştırmaya göre parselin imar durumu; "Konut Alanı"na isabet etmekte olup, TAKS:0.30, E=1.80, Hmax=6 kat olacak şekilde imarlıdır. Etrafında aynı özelliklere sahip, 4 ve 6 katlı meskenler bulunmaktadır. Binanın Karatay Belediyesi'nden İnşaat Ruhsatı ve iskanı bulunmakta olup, binada Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7176 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR