KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Karatay'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031434
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : HACISADIK MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 29.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2028 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2019 13:40
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 13:40
Satış Yeri
:
ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY - KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/2028 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Hacısadık mahallesi 22562 Ada, 5 Parsel, A BLOK ÜÇÜNCÜ GİRİŞ 14 BAĞIMSIZ BÖLÜM SAYILI TAŞIN Mevkii, konya ili karatay ilçesi Hacı sadık mahallesi 22562 ada 5 parsel A blk 3. giriş yedinci kat ondört bağımsız bölüm sayılı taşınmazın satışı yapılacaktır.Taşınmazın bulunduğu 22562 ada 5 parsel üzerinde vaziyet planına göre ve mahallend 4 adet blok bulunmaktadır. Bloklar A, B, C, D blok isimlendirilmiştir. Değerleme konusu taşınmazın A blokta yer almaktadır A blk dahilinde 3 adet giriş bulunmaktadır. Değerleme konusu taşınmaza 3 blokdan giriş sağlanmakdadır. Yapı kullanma izin belgesine göre ve mahallen yol kotu altında 1 kat yol kotu üstünde 8 kat olmak üzere bina toplam 9 katlıdır. Bina bodrum katında sığınak, mescit, kazan dairesi,orta alan, zemin katında 2 adet dükkan 1 ve diğer normal katlarda 6&şar adet mesken bulunmaktadır. bina dahilinde 42 adet mesken adet 2 dükkan ve 42 adet mesken olmak üzere 44 adet bağmısız bölüm bulunmaktadır. Taşınmaz 115 M2 net, 128 M2 brüt kullanım alanına sahip olup antre, hol, salon 3 adet oda mutfak, banyo wc - lavabo ve 2 adet balkon hacimlerden oluşmaktadır. Taşnımazın iç hacimleri ısınması yapı kullanma izin belgesine göre ve mahallen merkezi sistem kalorifer tesisatı ile sağlanmakdadır.
Adresi : Hacısadık Mahallesi Ayazağa Sok No: 14 B / 14 Karatay /Konya
Yüzölçümü : 115
Arsa Payı : 153578740/17469597600
İmar Durumu : Konut alanı imar lejantına sahiptir. Yol, Yeşil Alan ve benzeri faktörlerden etkilenmemektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhleri mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır. Taşınmazın kaydında "AT 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapılıdır "beyanı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 02/09/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
Satış Yeri : ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY - KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2028 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR