KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Karatay'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01019709
Şehir : Konya / Karatay
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 03.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13767 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 15:40
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2018/13767 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı istenen taşınmaz tapuda; Konya ili, Karatay ilçesi, Hacıemil mh., 25793 ada 1 parsel numaralı 38.179 m2 li 8 adet 7 katlı 3 adet 8 katlı 9 adet 9 katlı betonarme apartman ve arsası vasıflı taşınmazda 17. blok 3. kat 13 nolu bağımsız bölüm, 635/381790 arsa paylı mesken vasıflı olarak borçlu adına tam kayıtlıdır. Taşınmaz Karpol sitelerinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalı haldedir. Ana taşınmaz ahşap oturtma çatı ve üzeri kiremitlidir. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş zemini, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplama ve demir korkulukludur. Ana taşınmazın çevre düzenlemesi yapılı açık otoparkı, oyun alanı ve kamelyalar bulunmaktadır. Taşınmaz antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, lavabo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş çelik ve iç kapılar ahçap kapı pencereler Pvc doğramadır. Oda duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer ve perde bantı vardır. Islak alanlar seramik kaplı ve oda tabanları ahşap parke kaplıdır. Banyo duvarları ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve granit tezgah bulunmaktadır. Kalorifer tesisatı döşeli doğalgaz bağlıdır. Elektrik ve su tesisatı döşelidir. Güney batı cepheli meskeninin balkonlar dahil net 111,83 m2 dir. Taşınmazın imarı mesken ve trafo sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz uygulama görmüş ve DOP kesintisi yapılmış imar parselidir. Taşınmaza bilirkişilerce 200.000 TL kıymet verilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13767 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR