KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113905
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KARAASLANÜZÜMCÜ MAH. / SELİMİYE
Oda Sayısı : 2+1
: 105
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BBN HABER 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9740 Esas
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 15:40
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 15:40
Satış Yeri
:
AKABE MAHALLESİ CEMİL ÇİÇEK CADDESİ YENİ ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2019/9740 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Konya ili, Karatay İlçesi, Karaaslan Mahallesi, 13 Cilt, 1270 Sayfa, 21880 Ada, 2 parsel numaralı, 1.013 m² yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmaz nitelikli 1. Kat, 6 bağımsız bölüm numaralı niteliği mesken olan taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Binanın ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum profildir. Binanın giriş, kat holleri ve merdiven basamakları seramik, duvarlar plastik boyadır. Bina dış cephesi, akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Parsel çevresi bahçe duvarı ile sınırlandırılmıştır. Kıymet takdiri yapılan 6 bağımsız bölüm numaralı mesken 1. katta bulunmaktadır. Salon, 2 oda, antre, mutfak, gece holü, WC-Lavabo, banyo, 3 adet balkon mevcuttur. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap kapı, pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama ve ısı camlıdır. Mutfak, antre, gece holü, balkonlar ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik; salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplıdır. Dairedeki salon, oda, antre ve mutfak duvarları plastik boya; lavabo-WC ve banyo duvarları fayans kaplamadır. Banyoda klozet, duş ve lavabo mevcuttur. Lavaboda alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta alt ve üst mutfak dolabı, mermer tezgahı bulunmakta olup tezgah arası ve duvarlar fayans kaplamadır. Dairenin tavanları kartonpiyerli ve plastik boyalı, ıslak hacimler ise asma tavandır. Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Taşınmaz, doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Kuzey ve doğuya bakan iki cepheli daire balkonlar dahil brüt kullanım alanı 105,38 m2, net ise 95,38 m2 olduğu belirlenmiştir.
Adresi : Çatalhüyük Mahallesi, Ümran Sokak, No: 22, 1. Kat, Daire:6 Merkez / KONYA
İmar Durumu : İmar planında, Konut Alanı imar lejantlı, ayrık nizam, Taks:0.25, Emsal:0.50, Hmaks: 6.00, olarak belirtilmiştir. Taşınmazın çevresi ayrık ve blok nizam 2-3 kat konut alanı olarak şekillenmiştir. İmar uygulaması yapılmış olup, net imar parselidir.
Kıymeti : 155.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : AKABE MAHALLESİ CEMİL ÇİÇEK CADDESİ YENİ ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9740 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR