KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092465
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KALENDERHANE MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 2+1
: 109
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2586 Esas
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 2. İCRA DAİRESİ
2018/2586 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 492 Ada, 36 Parsel, KALENDERHANE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Konya-Karatay-Karakayış mah Karakayış cad.cepheli no:3 deki Maviköşe sitesinin 2.giriş zemin katında bulunan iç kapı no.1 olan kuzeybatı-güneydoğu cepheli dairedir.Dairenin arsa payı 24/1820 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 22,08 m2 dir.Daire antre,salon,iki oda ,banyo ,tuvalet ,mutfak ve holden ibarettir.İki adet balkon vardır.Brüt inşaat alanı 109,net olarak 94 m2 dir.Sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir.Giriş kapısı çelik,diğer kapı doğramalar ahşap,verniklidir. Pencereler pvc doğrama ,mermer denizlik vardır.İç duvar yüzeyleri harç sıvalı,plastik boyalıdır.Salon ve oda tabanlarına taban tahtası çakılmıştır.Mutfakta mermer tezgah ile tezgal altı ve üstü dolapları bulunmaktadır.Tuvalet,lavabo ,banyo iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplıdır.Kapı eşiklerine mermer konulmuştur.Antrede ahşap vestiyer bulunmaktadır.Elektrik ve su tesisatı vardır.Kaloriferli dairenin petekleri paneldir.Daire içerisinde kiracı oturmaktadır.Dairenin bulunduğu B blok kaloriferli ve asansörlü olup zemin kat+beş adet normal katı vardır.
Adresi : Karakayış Mah Karakayış Cad Mavi Köşe Sitesi 2.Giriş No:/1 Karatay Konya Tapuda Konya Karatay Kalenderhane Mah 492 Ada 36 Parsel
Yüzölçümü : 109 m2
Arsa Payı : 24/1820
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı imar planında altı kat mesken sahasına isabet eder bina yüksekliği 18,50 M (altı katlı) imar planına uygundur
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2586 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR