KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Karatay'da 137 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199554
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : BÜYÜK SİNAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6814 Esas
Muhammen Bedeli
:
285,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2020 14:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat Müzayede Salonu Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/6814 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu’ da Konya ili, Karatay İlçesi, Büyük Sinan Mahallesi, 16 Cilt, 1521 Sayfa, 15880 Ada, 3 parsel numaralı, 2088,00 m² yüzölçümlü, 13 katlı karkas Apartman, vasıflı ana taşınmazda, 4. kat, 20 Bağımsız bölüm numaralı, 12000/542880 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz olup borçlu adına tam hisse olarak kayıtlı bulunmaktadır. Kat mülkiyetlidir.
Taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz ile ilgili olarak zeminde yapmış olduğumuz incelemede, içerisinde kıymet takdirine konu taşınmazın da bulunduğu mimari projesine uygun olarak yapılmış, 13 katlı Apartmanın olduğu görülmüştür. Ana taşınmaz konum olarak Ankara caddesine cepheli konumdadır.
Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, alışveriş merkezlerine, sağlık merkezlerine ,eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, otogara, Sanayi bölgelerine ve şehir merkezine yakın konumdadır. Bölge Sosyal ve kültürel yönden norma gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır.
Taşınmazın yakın çevresinde 200 mt doğusunda Cengiz Topel ilkokulu, 320 mt kuzeyinde Konya İl Jandarma Alay Komutanlığı, 935 metre Güney batısında Kule Site alışveriş merkezi, 550 mt Güney batısında Dolapoğlu Anadolu lisesi 885 metre güney - Batısında Konya Emniyet Müdürlüğü, 650 mt batısında Toptan Gıdacılar sitesi ve 115 metre doğusunda Büyük Sinan kapalı semt pazarı bulunmaktadır.
Kuzey ve doğu cepheli, 4. kat 20 bağımsız bölüm numaralı mesken net 137,01 m² ve balkonları 13,94 m² alanlıdır.
Mesken, antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 3 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat parke, odalardan biri taban vernikli tahtası kaplı, ıslak alanlar seramik kaplıdır.Odaların duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanları dekoratif alçı ve kartonpiyer yapılıdır. Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar ahşap ve boyalıdır. Pencereler pvc doğramadır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır. Banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar fayanns kaplıdır. Banyoda lavabo klozet ve küvet bulunmaktadır. Mutfak balonu pvc doğrama ile kapatılmıştır. Isıtma merkezi sistem doğalgazlıdır. Elektrik, doğalgaz ve su tesisatları vardır.
Ana taşınmaz bodrum, zemin, 11 normal katlıdır.Ana yapı giriş kapısı demir doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılıdır. Giriş katı duvarları 1,20 m mermer lambiri ve ahşap rüzgarlık kapısı vardır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır.Parsel sınırları bahçe duvarı ile çevrili ve çevre düzenlemesi yapılıdır. Asansör bulunmaktadır. Ana taşınmaza 18.09.1991 tarih ve 3/2 sayılı ruhsatla inşaatına müsaade edilmiştir.
Adresi : Büyük Sinan Mahallesi, Ankara caddesi Akın sitesi No: 12 KONYA
Yüzölçümü : 2088,00 m²
Arsa Payı : 12000/542880
İmar Durumu : Konya ili, Karatay İlçesi, Büyük Sinan Mahallesi, 15880 Ada, 3 nolu parsel, Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 21.06.2019 tarih, E.6459 sayılı yazılarına göre taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir.
Kıymeti : 285.000.,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/11/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Akabe MH. Adliye Sarayı Zemin kat b blok icra daireleri mezat salonu KARATAY -KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6814 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR