KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Karatay'da 124 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198069
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KARACİĞAN MAH. / ERENLER
: 124
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2405 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2020 14:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/2405 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Tapuda Konya ili Karatay İlçesi, 39 Mahalle, 8 Cilt, 713 Sayfa, 20914 Ada, 2 parsel numaralı, 654,00m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmazda, 4.kat, 14 bağımsız bölüm numaralı, 50/654 arsa paylı, mesken vasıflı taşınmaz olup, Taşınmaz Borçlu adına tam hisse olarak kayıtlı bulunmaktadır. Taşınmazda içerisinde bulunduğu ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı yazılı bulunmayan 5 katlı apartman bulunmaktadır. Ana taşınmaz Karakayış caddesine ve Pervin sokağa cepheli konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir.
Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, küçük ölçekli organize sanayi bölgelerine, sağlık merkezlerine, resmi kurumlara, şehir merkezine ve ana yollara yakın konumdadır. Büyük organize sanayi bölgelerine, otogara, kampus alanlarına ve ana yollara uzak konumdadır. Bölge konum olarak tercih edilen bir bölgedir.
Taşınmazın yakın çevresinde, Rota Spor merkezi, Şehit Sadık İlkokulu, Özel Enderun Lisesi, Büyük Sinan Kapalı Semt pazarı, Mimar Sinan cami, Dolapoğlu Anadolu Lisesi, Konya Necmettin ERBAKAN Üniversitesi Diş hekimliği fakültesi, Konya İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası ile birlikte yerleşim yerleri bulunmaktadır.. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.
Taşınmazın ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Ankara Caddesine 385 metre, Araplar caddesine 135 metre, Kule Siteye 1.0 km, otogara 6.94 km, YHT garına 3.53 km ve vilayet merkezine 1.98 km mesafededir. Güney batı cepheli, 4. kat 14 bağımsız bölüm numaralı mesken balkonlar dahil net 124,81 m²dir.
Mesken, antre,salon, 3 oda, mutfak, hol, banyo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Odaların zemini laminat parke,ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları alçı sıva üzeri dekoratif duvar kağıdı kaplıdır. Balkon seramik kaplama ve alüminyum doğrama korkulukludur. Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar Amerikan panel ve pencereler pvc doğramadır. Tavanlarda dekoratif asma tavan, kartonpiyer ve perde bantı vardır. Hilton lavabo vardır. Mutfakta granit tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır. Banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda klozet, duşakabin ve lavabo vardır.Isıtma ferdi sistem doğalgazlıdır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır.
Ana yapı 2016/1275-632 sayılı ruhsat ile inşaatına müsaade edilen binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları fayans kaplama,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır.Ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür.
Adresi : Karaciğan Mahallesi, Pervin Sokak No: 1/14 KARATAY /KONYA adresindedir.
Yüzölçümü : 654 m2
Arsa Payı : 50/654
İmar Durumu : Karatayİlçesi, 39 Mahalle , 20914 Ada, 2 parsel, Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 06.03.2019 tarih ve 2633 sayılı yazısı ekinde bulunan imar durum belgesine göre, taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel, imar uygulaması görmüş imar parselidir. Taşınmaz üzerindeki bina 2016/1275-632 tarih sayı ile inşaat ruhsatı verilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : KDV'den KDV kanunun 17/4-Ş bendi uyarınca muaftır
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU KARATAY - KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2405 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR