KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 120 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181753
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : HACIYUSUFMESCİT MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 5

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10106 Esas
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA
9. İCRA DAİRESİ
2019/10106 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Konya İl, Karatay İlçe, 31006 Ada, 7 Parsel, FEVZİÇAKMAK Mahalle/Köy, A3 Blok 5. Kat 23 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın çevresinde 6-7 katlı apartmanlar yer almakta olup yeni yapılaşmanın mevcut olduğu ve boş imar parsellerinin yer aldığı bir bölgedir. Orta ve yüksek rayiçli bir bölgededir.
Kamu hizmeti veren, toplu taşıma duraklarına, spor alanları, çocuk bahçeleri, alış veriş merkezlerine, hastanelere, sağlık ocağına, okullara, ibadethanelere, spor tesislerine yakın konumdadır. Sağlıksız ve zararlı olan, alt yapısı olmayan, az gelişmiş, çevre sağlığını tehdit eden sanayi atıkları, jeolojik açıdan tehlike arz eden oturmalar ve heyelan, ıslah edilmemiş dere yatağı, çöp boşaltım alanlarından, yüksek gerilim enerji hattı, emniyet acısından suç işleme oranı yüksek bölgeden uzak konumdadır.
Binanın ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binanın giriş zemini, kat holleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarlar plastik boyadır. Binada asansör mevcut olup etrafı seramik kaplamadır. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Parsel çevresi bahçe duvarı ile sınırlandırılmıştır. Özel güvenlik bulunmaktadır. Kıymet takdiri yapılan 23 bağımsız bölüm numaralı mesken 5. katta bina girişine göre sağ arka tarafta bulunmaktadır. Salon, 3 oda, antre, mutfak, gece holü, WC-Lavabo, banyo, ebeveyn duş, 2 adet balkon mevcuttur. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları panel, pencereleri pvc doğrama ve ısı camlıdır. Mutfak, antre, gece holü, balkonlar ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik; salon ve odaların kuru zeminleri laminant parke kaplıdır. Dairedeki salon, oda, antre ve mutfak duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı; lavabo-WC ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Banyoda lavabo ve klozet mevcuttur. Lavaboda alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta alt ve üst mutfak dolabı, mermer tezgahı bulunmakta olup tezgah arası fayans kaplama, duvarlar plastik boyalıdır. Dairenin tavanları plastik boyalıdır. Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Taşınmaz, doğalgaz yakıtlı kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğu ve kuzeye bakan iki cepheli daire balkonlar dahil brüt kullanım alanı 137 m2, net ise 120 m2 olduğu belirlenmiştir.
Adresi : Hacı Yusuf Mescit Mah. Elmacıoğlu Sok. No: 16 5.Kat Daire:23 Karatay / KONYA
Özellikleri : 41.385,90 m2
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut Karatay Belediyesi imar çapına göre; 1/1000 uygulamalı imar planı bulunmakta olup; İmar planında, “6 Kat Ayrık Mesken Sahası” imar lejantlı olarak belirtilmiştir. Emsal 1,20 olup, taşınmaz imar parseli niteliğindedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : : Konut finansmanı nedeniyle 2499 S. Kanun 38/A maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanununun 17/4-ş maddesi gereği KDV'den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 07/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 04/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad. Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını e satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10106 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR