KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 108 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180061
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : AKABE MAH. / SELİMİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2034 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/2034 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Akabe Mahallesi 31671 Ada, 7 Parsel, 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın SATIŞI YAPILACAKTIR. Konya İli Karatay İlçesi Akabe Mahallesinde bulunan 31671 Ada 7 parselde 676,24 m² yüzölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmaz içinde bulunan 1. Kattaki 185/1295 arsa paylı 3 nolu bağımsız bölüm "Mesken" nitelikli taşınmazın yeri belirlenerek; Akabe Mahallesi Kaşide Sokak Bina ismi henüz verilmemiş Bina No: 7 Kat: 1 Daire no: 2 (3 nolu bağımsız bölüm) de olup 19 cilt, 1808 sayfasında kayıtlı tam hissesi bulunduğu bina betonarme karkas taşıyıcı sisteme sahiptir. Parsel üzerinde tek kütle bulunmaktadır. Binada 6 adet bağımsız bölüm (zeminde 1 adet dükkan) bulunmakta olup taşınmazın bulunduğu zemin üzeri 1. Katta 2 adet bağımsız bölüm daire yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina asansör bulunmakta ancak çalışmamaktadır. Bina; bodrum, zemin ve 3 normal kattan ibarettir. 3 nolu bağımsız bölüm (2 kapı numaratajlı daire) 1 salon, 3 oda, antre, mutfak, 2 balkon, Lavabo Wc Mahali ve banyodan ibarettir. Dairenin salon ve oda zeminleri laminant parke, duvarları ise saten alcı üzeri saten boyalıdır. Islak zeminleri seramik döşeli olup duvarları ise tavana kadar fayans kaplıdır. Dış kapısı çelik kapı olup; iç kapılar ahşap doğramadan mamüldür. Dairenin pencereleri PVC doğrama olup mutfağında alt üst dolapları ve mermer tezgahı görülmüştür. Wc-Lavabo mahalinde Hilton lavabosu ve alaturka tuvalet taşı bulunmaktadır. Banyosunda ise duşakabin, klozet ve ayaklı lavabo görülmüştür. Konuşma cihazlı dairenin ısınması kombili sistem olsa da petekleri takılı değildir. Doğalgaz yakıtlı olarak planlanmıştır. Keşif tarihinde sobalı olarak ısıtılmaktadır. Tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulanmıştır. Tesisat kapıya kadar çekilidir. Daire; yaklaşık olarak toplam brüt 135 m2, net 108 m2 kapalı alana sahiptir. Vestiyerli dairenin belediye hizmetlerinden faydalanma durumu tamdır. Elektriği ve içme suyu mevcut olup kanalizasyona bağlantısı yapılmıştır. Bahçesi bahçe duvarı ile çevrilidir. Açık otoparkı bulunan yapının bahçesinde peyzaj düzenlemesi yapılmamıştır. Dava konusu taşınmaz kadastral açısından yerine uygundur.
Adresi : Akabe Mah. Kaşide Sok Bina No: 7/2 (Bina No Henüz Verilmemiştir) Karatay - Konya
Yüzölçümü : 108 m2 Arsa Payı : 185/1295
İmar Durumu : 16.04.2015 TARİH VE 2013/50 SAYILI YAZISI
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1 İHALE DAMGA VERGİSİ: %o5,69
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK VE HACİZ ŞERHLERİ VARDIR. İPOTEK DOSYASINDAN SATIŞ YAPILACAKTIR.
1. Satış Günü : 28/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU,ADLİYE SARAYI B BLK Z18 Z 19 KARATAY - KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2034 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR