KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 107 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01151632
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : BÜYÜK SİNAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 18.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/7919 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2015/7919 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 15866 Ada, 9 Parsel, BÜYÜKSİNAN Mahalle/Köy, 11.Kat, A Giriş, 33 no'lu mesken vasıflı B.Bölümün borçluya ait tam hissesi.
Satış konusu binanın bulunduğu Karatay İlçesi, Büyüksinan Mahallesinde hem mesken, hem de binaların zemin katlarında işyerleri de bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinde olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Taşınmaz Ankara Caddesi'ne cepheli olup, güneyindeki Dolapoğlu Camii'ne 180 m, kuzeyindeki Hava Lojmanlarına ve Belh kavşağına 50 m, doğusundaki Büyüksinan Caddesi'ne 120 m, doğusundaki Cengiz Topel Ortaokuluna da 70 m mesafededir. 2.586,00 m2 parsel üzerindeki blok yaklaşık 25 yıllık olup, tek bloktan oluşmakta ve iki girişi olup, zemin katında 7 dükkan, diğer her katında 5 adet daire, toplam da; blokta 7 adet dükkan ile 55 adet daireden oluşmaktadır. Bloğun giriş kapıları alüminyum doğramadan, merdiven korkulukları da profil doğramadan yapılmıştır. Binanın giriş kısımlarının zemini, merdivenlerin döşeme ve basamakları ile asansör etrafları mermer kaplama olup, giriş kısmı ile tüm kat sahanlıkları ve merdivenlerin duvarları 1,20 m mermer lambri kaplanmış, kalan kısımlar ile merdiven kovasının diğer bölümlerin duvarlarının tamamı sıva üstü boyalıdır. Binanın dış cephesi ise; sonradan mantolamalı sıva üzeri boya yapılmıştır. Binanın bakım ve onarım masrafı bulunmamaktadır. Ana gayrimenkulde her girişte 1'er adet asansör bulunmakta olup, çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş, ön ve yan bahçesinde çevre düzenlemesi ile yeşillendirme, otopark yapılmış ve parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Bina bahçe ve otopark kısımları beton kaplama yapılı olup, etrafı beton duvar üzeri tel çit ile çevrilmiştir. Satışa yapılacak 33no'lu bağımsız bölüm nolu daire, Z+11. katta olup, yüzölçümü yaklaşık brüt 133,18 m2, net ise; yaklaşık 107,78 m2 civarındadır. Dairede 3 oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Mutfak balkonu cam balkon ile kapatılmıştır. Dairenin giriş kapısı, iç kapıları ahşap doğrama olup, pencereler ise pvc doğrama ve çift camlıdır. Salon, antre, mutfak ve odaların zeminleri laminant kaplama olup, balkon, lavabo-wc ve banyonun zeminleri ise; fayans kaplamadır. Odalar, mutfak ve antrenin duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, banyo, lavabo ve wc'nin duvarları tavana kadar fayans kaplamalıdır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı, antrede vestiyer, lavaboda hilton lavabo, banyoda küvet ve klozetbulunmaktadır. Isınma şekli; merkezi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey ve güney cepheli olan daire tam hisse kayıtlıdır.
Adresi : Büyüksinan Mah. Ankara Cad. Şerefkent Sitesi A Giriş No:120/33 Karatay/KONYA
Yüzölçümü : 2.586,00 m2
Arsa Payı : 408/24000
İmar Durumu : Dosyada bulunan Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 18.06.20109 tarih ve 6339 sayılı imar durum belgesine göre parselin imar durumu; "12 Kat Konut Alanı" sahasında bulunmakta ve parselde 18-32 ebatlı blok bulunmaktadır. Etrafında benzer özelliklere sahip, 6 ve 12 katlı meskenler bulunmaktadır. Karatay Belediyesi'nden İnşaat ruhsatı ve iskanı bulunmakta olup, binada Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7919 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR