KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Karaciğan Mahallesi'nde 210 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994839
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KARACİĞAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 4+1
: 210
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MERAM 14.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/181 Talimat
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 15:30
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KATZ-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/181 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Konya İli, Karatay İlçesi ,Karaciğan Mahallesi 5588 Ada, 327 Parsel nolu ve Betonarme 7 Katlı Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmazda 1. Kat, 1 nolu bağımsız projesindeki yeri belirlenerek Karaciğan Mah. Ali Ulvi Kurucu Caddesi, İpek Koza apartmanı, No: 102, 1. Kat, Daire No: 1 deki 1.189,73 m² arsada 8000/118973= 80,00 m²arsa paylı Mesken 5 cilt, 445 sayfasında BORÇLU adına TAM hisse ile kayıtlıdır.Taşınmazın bulunduğu İpek Koza Apartmanı; 1.189,73 m² imar parseli üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizamda, 3-B yapı sınıfında tek yapı olarak inşaa edilmiştir. Bina; bodrum kat, zemin kat, 5 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplamda 7 kattan oluşmaktadır. Bodrum katında sığınak, dükkan eki depo, depo, hidrofor odası, enerji odası, zemin katında 3 adet dükkan, normal katlarda, 2'şer adet daire olmak üzere bina genelinde toplam 3 dükkan ve 10 adet daire olmak üzere 13 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Bina giriş holü, merdiven evi zemini mermer, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları alüminyum profildir. Binanın ısıtması merkezi doğalgaz kaloriferdir. Parsel etrafı betonarme duvarla çevrilmiş olup bahçe içerisinde açık otopark mevcuttur.Taşınmazın bina içindeki konumu ve projesi uyumludur. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre yaklaşık brüt: ~210 m², net: ~187 m2 kullanım alanlı olup antre, hol, salon, 4 oda, giyinme odası, mutfak, banyo, WC-Lavabo, duş, 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın antre ve hol zeminleri seramik, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavanları alçıpan asma tavanlıdır. Salon ve odalar zeminleri laminant parke, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavanları alçıpan asma tavanlıdır. Mutfak zeminleri seramik, duvarları fayans kaplı, tavanları alçıpan asma tavanlıdır.. Mutfakta sunta-lam mutfak dolapları mevcut olup tezgahı mermerdir. Islak hacimler zeminleri seramik, duvarları fayans kaplı, tavanı ise asma tavandır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki ana gayrimenkulün ısıtılması kalorifer ile sağlanmaktadır. Taşınmazın içinde mevcut durumda Mehmet Peker oturmaktadır. Yaklaşık 5 yaşında olan bina kat mülkiyetine geçmiştir.
Adresi : Karaciğan Mah. Ali Ulvi Kurucu Caddesi, İpek Koza Apartmanı, No: 102, 1. Kat, Daire No: 1 Karatay / Konyadır.
Yüzölçümü : 187 m2 (net)
Arsa Payı : 8000/118973
İmar Durumu :İnşaat tarzı Meri İmar planında taks: 0.30, E: 1.80, yençok: 18.00, Ayrık Nizam, Mesken Sahasında yer almaktadır.2019 yılı emlak rayiç değer Ali Ulvi Kurucu Caddesi için 244,58 TL/m²
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KATZ-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/181 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR