KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karaciğan Mahallesi'nde 102 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138711
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KARACİĞAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6614 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad.Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ
2017/6614 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Karatay İlçe, 19885 Ada, 2 Parsel, 40 MAHALLE Mahalle/Köy, Blok/Kat/Giriş-B.B.No:-/2/- (Bağ.Böl.No:8) Nolu Bağımsız Bölüm Keşfi yapılan ana taşınmaz 19885 ada, 1no.lu parsel üzerinde,1 adet bitişik nizam konut amaçlı kullanılan yapı mevcuttur. Konu keşfi yapılan ana taşınmazın bina bahçe ve çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Konu taşınmazın bulunduğu bina 1 bodrum, zemin, 4 normal kat dan ibaret olup,binada Bodrum katta; dükkan eki depo, genel ortak kullanım depoları, kazan dairesi ve sığınak,Zeminkatta; 1 adet dükkan, 2 adet daire ve bina girişi,1., 2., 3. ve 4.cü katların her birinde 3 er daire olmak üzere toplam 15 bağımsız bölüm vardır. Dış cephe kaplaması mantolama sıva üzeri boya olan binanın girişinde, merdivenlerde mermer ve sahanlıklarında yer döşemesi mermer, duvarları sıva üzeri boyadır. Çatı tipi ahşap oturtma çatı üzeri kiremittir.
Keşfe konu Mesken, antre, 3 oda, salon, 1 mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap ve pencereleri pvc doğramadır. Duvarlar duvar kısmen duvar kağıt kısmen saten boyadır. Islak alanlar, antre, mutfak seramik kaplı ve salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Banyo duvarları seramik kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgâhının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve sunni mermer tezgâh bulunmaktadır. Banyo da lavabo vardır. Isınma sistemi bireysel sistem doğalgaz kaloriferlidir. Elektrik ve su tesisatı döşelidir. Konu bina yaklaşık 19 yıldır kullanımdadır.
Kuzey ve Batı cepheli, 2.kat, 8. bağımsız bölüm numaralı mesken balkon dâhil yaklaşık net 102 m², yaklaşık brüt 114 m² alanlıdır.
Adresi : Karaciğan Mah. Karakayış Caddesi No:39/7 Merkez / KONYA
Yüzölçümü : 497,00 m2
Arsa Payı : 1/15
İmar Durumu : Dosyada mevcut 23.01.2019 tarih 850 sayılı yazının ekindeki imar durum belgesine göre keşfi yapılan ana taşınmazın imar planında bitişik nizam konut sahasına isabet ettiği, Hmax: 5. kat, Jeolojik durum: Önlemli Alanlar-1, Bina Yüksekliği:5 kat, Bina Derinliği, Ön Bahçe Mesafesi, Arka Bahçe Mesafesi: belirtilmemiştir. Parsel imar parseli konumundadır. Dava konusu taşınmaza 26.07.1994 tarih ve 2/22 sayılı yeni yapı ruhsat belgesi alındığı ve 03.08.2001 tarih ve 0129 sayılı iskan ruhsat belgesinin alındığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad.Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6614 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR