KADINHANI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Kadınhanı'da 130.000 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

KADINHANI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076984
Şehir : Konya / Kadınhanı
Semt-Mahalle : KOLUKISA MAH. / KADINHANI
: 130000
Yayınlandığı Gazeteler

KADINHANI SÖZCÜ 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/46 Talimat
Muhammen Bedeli
:
413,433 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 09:45
Satış Yeri
:
Kadınhanı Beldiye Başkanlığı 3. Kat Toplantı Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KADINHANI İCRA DAİRESİ
DOSYA NO: 2018/46 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İl, Kadınhanı İlçe, Kolukısa/Mescit Mahalle, Akınyolu Mevkii, 236 Ada, 4 Parsel,Tarla vasıflı taşınmazın tamamı 130.000 m2 olup 1/3 hissesi(43.333,33 m2) satılacak olup, üzerinde mesken ve ağıl mevcutur. Mesken: Tek katlı mesken olarak kullanılan yığma yapının duvarları tuğla ile örülmüştür. Çatısı kiremit ile kaplıdır. 54 m2 toplam taban alanı olan yapı iki oda ve bir girişten oluşmaktadır. İçi ve dışı sıvalı ve boyalıdır. Binanın pencereleri ahşap ve dış kapısı demir doğramadır. İç kapılar ahşap doğramadır. Dış duvar etek altlan serpe ile kaplıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. Giriş için 5 basamaklı bir merdivenden çıkmak gerekir. Ağıl ve hazır kalıp beton duvar: Tek katlı hayvan barınağı olarak kullanılan yapı toplam 400,00 m2 dir. Betonarme temel üzerine hazır kalıp iki katlı beton duvar çıkılmıştır. Hazır kalıp beton duvar üzeri çatı ile kapatılmıştır. Çatı I profillerle örülmüştür. Beşik çatı ile duvar arasında kalan kısım kalkan duvar olarak tuğladan örülmüştür. Ağılların kapıları yoktur. İki katlı beton hazır kalıp bahçe duvarı yaklaşık 90 metredir. Ayrıca binada kullanılanın dışında yaklaşık tek katlı ve çift katlı toplam 52 metre uzunluğunda beton bahçe duvarı vardır. Kadınhanı Belediye Başkanlığı yazısında Konya Çevre düzeni planında ''tarım alanı''lejantında, nazım imar planında ''tarım alanı''lejantında kalmakta olup, nazım imar planı ve imar planı bulunmamaktadır. Tarla: Taşınmazın üzerinde ekonomik öneme sahip ağaç bulunmamaktadır,tarımsal yapı ve derin kuyu pompası bulunmaktadır.Taşınmazı incelediğimizde arazinin killi,tınlı toprak yapısına sahip,su tutma kapasitesi ve organik madde seviyesi iyi,bir kısmı az çakıllı,kalan kısmı çakılsız,toprak verimliliği ise 35 cm+ olup 1.sınıf tarım arazisi niteliği taşımaktadır.Taşınmaz %3-5 eğime sahiptir.Taşınmazın içerisinde derin kuyu pompası yer aldığı için sulu tarım arazisi olarak değerlendirilmiştir.Arazi makine çalıştırmaya ve tarım yapmaya uygun durumdadır.
Yüzölçümü : 130.000 m2

Arsa Payı :1/3 Hisse

İmar Durumu : Tapu Kaydının Aynısıdır
Kıymeti : 413.433,32 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydının Aynısıdır
1. Satış Günü: 19/12/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü :23/01/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Kadınhanı Beldiye Başkanlığı 3. Kat Toplantı Salonu
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli Kadınhanı İlçesi Kolukısa Beratlı mh Eskiekinlik mevkii 399 ada 125 parsel sayılı taşınmaz tapuda Tarla vasfıyla kayıtlı 39.000 m2 alanlıdır. Taşınmaz 1/1Tam hisseli olup tamamı satışa sunulacaktır. Taşınmaz üzerinde ekonomik öneme sahip ağaç,tarımsal yapı gibi herhangi bir muhdesat bulunmamaktadır. Kadınhanı Belediye Başkanlığı yazısında Konya Çevre düzeni planında ''tarım alanı''lejantında,nazım imar planında ''tarım alanı''lejantında kalmakta olup, nazım imar planı ve uygulama imar planı bulunmamaktadır.Taşınmaz kumlu,tınlı toprak yapısına sahip su tutma kapasitesi ve organik madde seviyesi iyi,çakılsız,toprak verimliliği ise 40 cm+ olup 1.sınıf tarım arazisi niteliği taşımaktadır.Taşınmaz eğimi yoktur.Taşınmaz içerisinde derin kuyu pompası yer aldığı için sulu tarım arazisi olarak değerlendirilmiştir.Arazi makine çalıştırmaya ve tarım yapmaya uygundur.
Yüzölçümü : 39.000 m2

Arsa Payı :1/1 Tam

İmar Durumu : Tapu Kaydının Aynısıdır
Kıymeti : 347.685,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydının Aynısıdır
1. Satış Günü: 19/12/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü :23/01/2020 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : Kadınhanı Beldiye Başkanlığı 3. Kat Toplantı Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR