KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Işık Mahallesi'nde 90 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044897
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 03.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18858 Esas
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu-Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Karatay /KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 2. İCRA DAİRESİ
2017/18858 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 2176 Ada, 78 Parsel, IŞIK Mahalle/Köy, B blok Zemin kat, 4 Nolu Bağımsız BölümKonya İli, Selçuklu İlçesi, Bedir mahallesi, Hadimi ve Seferhisar caddeleri, Çelebi Murat ve Veznedar sokaklar, Çarık sokağa cepheli, no: 21 deki Sey Kon sitesi, B - 2 bloğun zemin katında, batı kuzey güney cepheli, 2 iç kapı ( tapuda 4 bağımsız bölüm ) noludur. Dairenin antre, salon, üç oda, mutfak, banyo, tuvaleti bulunmaktadır. İki adet balkon vardır. Bu dairenin arsa payı 1/32 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 1/32 x 1.825,0 m2: 57,03 m2 dir. Giriş kapısı çelik, diğer kapı doğramaları paneldir. Pencereler PVC doğrama olup, mermer denizlik vardır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, plastik boyalıdır. Salon ve oda tabanlarına laminant, sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları vardır. Tuvalet iç duvar yüzeyleri yarıya kadar, banyo iç duvar yüzeyleri tavana kadar seramik kaplanmıştır. Bir balkon profil camekanla kapatılmıştır. Dairenin brüt inşaat alanı yaklaşık 90 m2, net inşaat alanı ise 77 m2 dir. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşif sırasında dairede kiracının ikamet etmekte olduğu ifade edilmiştir. Borç konusu taşınmazında üzerinde bulunduğu iki girişli bloğun bodrum katı, zemin katı, üç adet normal katı bulunmaktadır. Her girişte zemin kat ve her katta iki adet daireden blok üzerinde toplam on altı adet daire vardır. Ana giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik olup profil korkuluk vardır. Tretuar betonu dökülmüştür. Briket ihata duvarı vardır. Sokaktan giriş kapısı profildir.
Yüzölçümü : 1825 m2
Arsa Payı : 1/32
İmar Durumu :Yakın çevresindeki imar durumuna göre, borç konusu 1/32 hissenin bulunduğu 21 L IV ( 134 ) pafta, 2176 ada, 78 parsele; dört katlı bina yapılabilecektir. Parsel imar planında dört kat mesken sahasına isabet etmektedir. TAKS, E, sokaktan çekme mesafesi, doğudaki komşu bahçe çekme mesafesi ve batıdaki komşu bahçe çekme mesafesi belirtilmemiştir. Mevcut yapı imar planına uymaktadır. Tek katlı en fazlaiki bağımsız bölümlü projeler hariç, Konut alanlarında imar planında belirtilmedikçe brüt 75,0 m2 den küçük konut projelendirilemez (BBMK: 16.05.2014 tarih ve 205 sayılı kararı). Otopark düzenlemesiyle ilgili Konya B. Şehir belediyesi Meclisinin 14/11/2014 tarih ve 830 nolu kararı geçerlidir.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Aile konutu şerhi vardır.
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu-Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Karatay /KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18858 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR