KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Işık Mahallesi'nde 250 m² bahçeli kargir ev icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00950011
Şehir : Konya / Selçuklu
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 21.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/6672 Esas
Muhammen Bedeli
:
30,003 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2011/6672 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Işık Mah., Malas Yolu Mevkii, 13186 Ada, 31 Parsel, 12 Cilt, 1030 Sayfada kayıtlı, 250,00 m2 yüzölçümlü, Bahçeli Kargir Ev vasıflı taşınmazın 3/16 Hissesi satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz konum olarak İznik sokağa cepheli olup, üzerinde tekkatlı bahçeli kargir ev vardır. Taşınmazın etrafı bahçe duvarı ile çevrili olup, Taşınmazın içerisinde çeşitli cins ve sayıda meyve ağaçları vardır.Ana taşınmaz komşu taşınmazla bitişik konumdadır. Taşınmazın bulunduğu yerdeki yapılar aynı özellikli 1970 yılarda gece kondu önleme amacı ile yapılmıştır. Ana taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, alışveriş merkezlerine, sanayi bölgelerine, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine ,eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına ve şehir merkezine yakın konumdadır. Büyük organize sanayi bölgelerine, hava limanına , kampus alanlarına uzak konumdadır. BölgeSosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri (Elektrik,Yol, Kanalizasyon, Doğalgazve Su) tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Mesken100.77m² alanlı, Kuzey, Güneyve doğu cephe konumludur. Mesken, antre, L salon, 2 oda, mutfak, banyodan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat parke,ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar Amerikan panel ve pencereler pvc doğrama ısıcamlıdır. Mutfakta granit tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır. Banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Isıtma doğalgaz kaloriferlidir. Banyoda ve lavabo da Hilton lavabo vardır. Banyoda duşakabin ve klozet vardır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Giriş kısmında pvc doğrama ile camekan yapılmıştır. Çatı kat kısmına teras yapılmıştır. Dış cephe mantolaması ve boyası yeni yapıldığı tespit edilmiştir. Ev komple yeniden dekore edilmiştir. Ana yapının dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır.Ana yapı kaloriferlidir. Parsel çevresi bahçe duvarı ile çevrili ve çevre düzenlemesi yapılıdır. Ana taşınmaz üzerindeçeşitli yaş ve cinste 14 adet ağaç bulunduğu tespit edilmiştir. Bu ağaçların sulamaları şebeke suyu ile yapılmakta olup, çapa budama, ilaçlama gibi bakım işleri muntazam olarak yapılmıştır.
Adresi : Aydınlıkevler Mahallesi, İznik Sokak, No:3/8 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 250,00 m2
İmar Durumu : Taşınmaz planda mesken sahasına isabet etmektedir. Plan notlarında İmar İskan Bakanlığı Mesken Genel müdürlüğü gecekondu önleme bölgesi olarakuygulanan alanlar olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 30.003,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/6672 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR