KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Işık Mahallesi'nde 120 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079363
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1292 Talimat
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 15:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONUADALET SARAYI B BLK Z 18Z 19 KARATAY - KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/1292 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Işık Mahallesi 2448 Ada, 329 Parsel, 4 BAĞIMSIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZın satışı yapılacaktır. Bina betonarme karkas taşıyıcı sisteme sahiptir. PArsel üzerindeki binada zeminde 1 ve2 nolu bağmısız bölüm normal daireler, birinci normal katta 3 ve 4 bağmısız bölüm sayılı daireler ve ikinci normal katta 5 ve 6 nolu bağmısız bölüm normal daireler olmak üzere 6 adet bağmıszı bölüm mesken yer almaktadır. Bina asansörsüz olup, bodrum, zemin ve 2 normal kattan ibarettir. 4 nolu daire salon, 3 oda, antre, hol, mutfa, 2 balkon , lavabo wc mahalli ve banyodan ibarettir. Dairenin salon ve oda zeminleri laminant parsel, salon, girişi ve oturma odası duvarları saten alçı üzeri duvar kağıtı uygulamalı, diğer odalar ise saten alçı üzeri saten boyalıdır. Islak zeminleri seramik döşeli olup, duvarları ise tavana kadar fayans kaplıdır. DIş kapısı çelik kapı olup, iç kapılar ahşap doğramadan mamüldür. Dairenin pencereleri PVC doğrama olup mutfağında alt üst dolapları ve mermer tezgahı görülmüştür. Wc - lavabo mahallinde hilton lavabosu ve alatursa tuvalet taşı, banyosunda ise duş yeri ve hilton lavabosu bulunmaktadır. Dairenin ısınması bireysel kombi sistemli doğalgaz yakıtı olup, iki cephesi bulunmaktadır. Daire belediye hizmetlerinden faydalanma durumu tamdır. Elektriği ve içme suyu mevcut olup kanalizasyona bağlantısıyapılmıştır. Bahçesi bahçe duvarı ile çevrilidir. Açık otoparkı, yeşil alanı bulunan yapının bahçesinde peyzaj düzenlemesi kısmen yapılmışıtr.
Adresi : Sakarya Mahallesi Bülbüldere Sokak Kaya Apartmanı Bina No. 39 Kat: 1 Daire No: 4 Seçuklu / Konya
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 118/690
İmar Durumu :inşaat ruhsatı 09.06.1992 tarih ve 8/19 nolu belge ile alınmıştır
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1 İhale damga verğisi : %o5,69
Kaydındaki Şerhler : ipotekve haciz şerhi mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONUADALET SARAYI B BLK Z 18Z 19 KARATAY - KONYA
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- - Şartname, ilan tarihinden itibaren her kesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkattılıp bila tebilğ ilgililerin ve bila tebliğ dönen ilgilililerin ve İİK 127 maddesine göre satış ilanının tebilğadresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlılara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı elektronik ortamda yapılan ilan " elektronik ortamda ilan yapılmlıştır" tebliğ yerine geçir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1292 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR