KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Işık Mahallesi'nde 115 m² 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961058
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/165 Satış
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 09:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2018/165 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Işık Mahallesi, 2786 Ada, 372 Parsel, A blok 2.kat 10 Bağımsız Bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz; Güney ve doğu cepheli yaklaşık brüt 115,00 m2, net 97,00 m2 alanlıdır. Mesken, antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, balkon kapıları ve pencereleri PVC ve ısıcamlıdır.Kuru alanlar laminat parke, ıslak alanları seramik kaplıdır. Duvarları saten alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanları kartonpiyer yapılıdır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır, dolaplar arası dekoratif seramik kaplıdır.Mutfak, lavabo, wc ve banyo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Balkonlar seramik kaplama ve demir doğrama korkulukludur. Mesken ferdi kaloriferlidir. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Ana yapı,bodrum, zemin, 4 normal katlı ve asansörlüdür. Zemin ve normal katlarda 2 mesken bulunmaktadır.Giriş kapısı demir doğrama,giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mozaik kaplama,merdiven korkulukları demir doğramadan yapılıdır.Ana yapı ahşap çatılı, üzeri kiremit kaplı, dış cephesi mantolama yapılıdır.
Adresi : Mehmet Akif Mahallesi Mahallesi Zembili Caddesi İnanç Sitesi A-Blok No:57/6 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 97 m2
Arsa Payı : 2/120
İmar Durumu : Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünün 27.12.2018 tarih ve 61627 sayılı yazısı ekinde bulunan imar durum belgesine göre, taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında 5 kat ayrık mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel imar uygulaması görmüştür. İmar parseli konumundadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/165 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR