ILGIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Ilgın'da 104 m² kerpiç ev (3/4 hissesi) icradan satılıktır

ILGIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041628
Şehir : Konya / Ilgın
Semt-Mahalle : CAMİİATİK MAH. / ILGIN
: 104
Yayınlandığı Gazeteler

ILGIN''IN SESİ 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/838 Esas
Muhammen Bedeli
:
54,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
ILGIN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KOORİDORU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ILGIN İCRA DAİRESİ
2018/838 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ilgın İlçe, CAMİATİK Mahalle/Köy 315 Ada, 20 Parsel, 3/4 (hisse)Parsel sayılı taşınmaz kerpiç yapı olup 104 m² taban alana sahiptir. Bitişik olarak farkı zamanlarda yapılan ve tek bir bina olarak kullanıbildiği görülen yapının çatışı yoktur. Toprak düz dam olarak yapılmıştır. İçi dışı sıvalı ve boyalı olan yapının pencereleri pvc ve ahşap doğramadandır. Giriş kuzey cepheden olup kapısı demir doğramadır. Sobalı olan yapının arka tarafından ahşap pencerelerin camları kırılmıştır. Taşınmaz tapu kayıtlarına 02/02/2018 tarihinde riskli yapı olarak işaretlenmiştir. Komşu binalarla arasında bahçe düzenlemesi tam olarak yapılmamıştır. Elektrik ve su tesisatı bulunan bir binadır. Yapılan ölçümler ve yapı ruhsatına göre dairesinin kullanım alanı yaklaşık 104 m²'dir. Yıpranma payı düşüldükten sonra riskli yapılar beyanı da dikkate alınarak 104 m² kullanım alanına sahip yapıya 15.000,00 TL kıymet hesaplanmıştır. Meskenin tamamı Levent Karaya ait olduğundan borçlunun hissesine 15.000,00 TL düşmektedir. Meskenin bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar devam etmektedir. Bölgenin alt yapı hizmeti tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım toplu taşıma araçları olan minibüs ve otobüsle sağlanmaktadır. Taşınmaz Ilgın Belediyesine 1300 metre Ilgın Kaymakamlığına 1200 metre Ilgın Adalet Sarayına 2500 metre ve Ilgın Otogarına 250 metredir. Yukarıdaki incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda kıymet takdiri yapılan taşınmaz yeri konumu değerini etkileyen unsur ve nitelikleri objektif ölçüler piyasa rayiçleri , nitelikleri ve nicelikleri arz ve talep durumları göz önüne alınarak arsa bedeli 104 m²x500 TL =52.000,00 TL kıymet hesaplanmıştır. Satışa konu taşınmaz hissesine 39.000,00 TL düşmektedir. Taşınmaz imar planında ticari alanına isabet etmektedir. Bitişik nizam 4 kata imarlıdır. Taşınmazın konumu yıpranma payı özellikleri kullanılan malzemeler bulunduğu mevki niteliği ve niceliği şehir merkezine uzaklığı imar durumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı maliyetleri ve piyasa rayiçleri, arsa rayiçleri göz önüne alınarak yapılan keşif tarihi itibariyle değerinin 67.000,00 TL olacağı görüş ve kanaatine varılmıştır. Borçlunun hissenine 54.000,00 TL düşmektedir.
Adresi : Camiatik Mah. Atatürk Cad. No:79 Ilgın/KONYA
Yüzölçümü : 104 m2

Kıymeti : 54.000,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : ILGIN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KOORİDORU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/838 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR