KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya İhsaniye Mahallesi'nde 65 m² 1+1 daire icradan satılıktır

KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199555
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / NALÇACI
Oda Sayısı : 1+1
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11285 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2020 14:05
İkinci Satış Günü
:
19.11.2020 14:05
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat Müzayede Salonu Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA12. İCRA DAİRESİ
2019/11285 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 404 Ada, 52 Parsel, 2. MAHALLE Mahalle/Köy, -/ 1 / 2 Nolu Bağımsız Bölüm Borç konusu taşınmaz; Konya İli, Selçuklu İlçesi, İhsaniye mahallesi, İhsaniye caddesi ile Millet caddesine cepheli, no: 37'deki ana yapının, zemin kat + birinci normal katında bulunan iç kapı numarası 2 olan doğu - güney cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 4/60 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 4/60 x 234,0 m2: 15,60 m2'dir. Dairede antre, salon, oda, mutfak, tuvalet, banyo, bulunmaktadır. Bir adet balkon vardır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar paneldir. Banyo, tuvalet, iç duvar yüzeyleri tavana kadar seramik kaplanmıştır. Dairenin brüt inşaat alanı yaklaşık 87 m2, net inşaat alanı ise 65 m2dir. Kalorifer tesisatı alttan ısıtma şeklindedir. Antrede ahşap vestiyer bulunmaktadır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Borç konusu dairenin de üzerinde bulunduğu bodrum katı, zemin katı, beş adet normal katı ve çatı katı olan ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür. Zemin katta iki adet dükkan ile normal katlarda ikişer daireden iki adedi dubleks on adet daire bulunmaktadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup alüminyum korkuluk vardır. Asansör çevresi mermer kaplıdır.
Adresi : İhsaniye Mahallesi, İhsaniye Caddesi İle Millet Caddesine Cepheli, No: 37/1, Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 65 m2
Arsa Payı : 4/60
İmar Durumu : Mevcut yapının inşaat ruhsatı 2016 yılında 05/02 sayı ile alınmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve hacizler mevcut olup, ipotek dosyamızdan satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 22/10/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 19/11/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI, ( B )BLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. (DÜNYADA VE ÜLKEMİZDE MEVCUT COVİD - 19 PANDEMİ HASTALIĞI - SALGINI NEDENİ İLE SATIŞ ESNASINDA NAKİT TEMİNAT ALINMAYACAKTIR. TEMİNATIN PORTAL ORTAMINDAN VEYA BANKA HESABINA (KONYA 12. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN VAKIFLAR BANKASI KONYA ADLİYE ŞUBESİ EMANET KASA HESABI IBAN NO: TR 420001500158007292606432) YATIRILMAK SURETİYLE İHALE ESNASINDA BELGELENMESİNE, BU ŞEKİLDE TEMİNAT YATIRMAYANLARIN İHALEYE KATILIMLARI KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR.) Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. KDV' de yapılacak değişiklik durumunda, son belirlenen KDV. Oranı uygulanacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11285 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR