KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Hocacihan Mahallesi'nde 246 m² dubleks daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049346
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
: 246
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1148 Talimat
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU B BLK Z 18 Z19 ADLİYE SARAYI KARATAY - KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/1148 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Hocacihan mah. 20059 Ada, 5 Parsel, 1.716,17M2 alanlı 6 katlı mesken ve arsası nitelikli taşınmaz içerisinde bulunan 58/858 arsa paylı3. KAT 10 BAĞMISIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZIN SATIŞI yapılacaktır. Dubleks Mesken nitelikli Hocacihan Mahallesi Toprakzade Sokak (Bina No: 1) 3. Kat Daire no: 10 (10 nolu bağımsız bölüm) de olup bina betonarme taşıyıcı sisteme sahiptir. Parselde tek kütle bina olup taşınmazın bulunduğu bina asansörlüdür. Bina; bodrum, zemin, 3 normal kattan ibarettir. Binanın 3. katındaki 10 nolu bağımsız bölüm (10 kapı numaratajlı daire) normal katta üç oda, 1 salon, girişi, antre, Wc-Lavabo mahali, banyo, mutfak ve salon çıkışlı tek balkondan ibarettir. Dubleks ekinde ise 1 salon, 2 oda, antre, Wc-Lavabo Mahali, Banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Dubleks dairenin tüm odalarının ve salonunun zemini laminant parke döşeli olup duvarları ise saten alçı üzeri saten boyalıdır. Dış kapısı çelik olan dubleks dairenin tüm iç kapıları ahşap doğramadır. Dubleks dairenin tüm pencereleri PVC doğrama olup camları ısıcamlıdır. Mutfağında alt üst dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup; ısınması merkezi sistem doğalgazla sağlanmaktadır. Wc-Lavabo Mahalinde Hilton lavabo ve alaturka tuvalet taşı, banyosunda ise yine Hilton lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır. Islak zeminin zeminleri seramik kaplama olup tavana kadar fayans döşelidir. Tavanlarda asma tavan uygulaması olan dubleks dairenin normal katı ile dubleks eki ayrı ayrı giriş çıkışlı kullanılmaktadır. Girişinde vestiyer bulunmaktadır. Dubleks daire toplamda yaklaşık olarak brüt 246 m2, net 197 m2 kapalı alana sahiptir. Binanın belediye hizmetlerinden faydalanma durumu tamdır. Elektriği ve içme suyu mevcut olup kanalizasyona bağlantısı yapılmıştır. Sitenin bahçesi bahçe duvarı ile çevrilidir. Parsel içinde tek kütle bina ayrık nizamda bulunmakta olup bina girişinin dış giriş kapısı ferforje demir doğramadan mamüldür. Sitenin bahçesinde yan tarafında açık otoparkı bulunmaktadır.

Adresi : Hocacihan Mah. Toprakzade Sok ( Bina No: 1) 3. Kat Daire No: 10 ( 10 Nolu Bağımsız Bölüm) Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 197 m2
Arsa Payı : 58/858
İmar Durumu : 10,07.2015 TARİH VE 977/394 SAYILIinşaat ruhsatı vardır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU B BLK Z 18 Z19 ADLİYE SARAYI KARATAY - KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1148 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR