KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Hocacihan Mahallesi'nde 145 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962754
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MERAM 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1980 Talimat
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:35
Satış Yeri
:
ADALET SARAYI B BLK Z18 Z19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2017/1980 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Hocacihan mahallesi 19470 Ada, 4 Parsel 2 BAĞIMSIZ BÖLÜM sayılı taşınmazın satışı yapılacaktır. Taşınmazdaki mevcut bina Saraykent Sokak içinde 3 katlıtek daire bulunan, sokak cephesinden girişi ile merdivenden 3 daireli ,taşınmaz giriş kapısı demir doğrama , binada asansör yok toplam 3 daire bulunmaktadır, Saraykent sokak cephesinde girişi doğu yol taraftan, bahçe girişi demir doğrama kapı ile verilmiştir. Bina çevre duvarı beton duvar olarak çekilmiş durumda bulunmaktadır. Taşınmaz doğu batı güney 3 cepheli tek dairedir. Ana girişi demir doğrama, bina cephesi mantolama var sıva üzeri boyalıdır. Bina içi girişi, merdiven evi ve koridorları duvarı mineral sıva kaplama üzeri ve tavanı sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdivenleri giriş merdivenleri mermer kaplı, korkulukları demir doğramadır,kat merdivenleri mermerkaplamadır. No:18 kapı numaralı 2 bağımsız bölümde borçlunun Kiracısı oturur,resimleri alınıp inceleme yapılmıştır. Taşınmaz net kullanım alanı 145 m² ve 157 m² brüt kullanım alanına sahiptir. Apartmanda 1 zemin 2 normal kat daire antre salon, mutfak, lavabo wc ve hol banyo ile 3 oda ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin girişte vestiyer, duvarları ve tavanları saten alçıüzeri boyalı, lavabosu Hilton tipi , banyoda klozet ve Hilton lavabo, mutfakta alt ve üst dolapları ile tezgâh granit , tezgâh arası fayans kaplıdır. Antre, lavabo, wc, banyo zeminleri seramik kaplama balkon tabanları seramik kaplı, Banyo, lavabo, wc duvarları tam boy seramik kaplı,lavabo, wc, banyo tavanı sıva üzeri boyalıdır. Daire içi duvar ve tavanlar saten alçıüzeri plastik boyalı, Kapıları ahşap vernikli kaplamakapıdır, yer döşemesi odalarda laminat kaplı, ıslak hacimler seramik ve balkonlar seramik kaplı,pencereleri çift ahşap vernik boyalı, denizlikleri mermerdir.Daire ferdi doğalgaz kombi kalorifer sistemi ile petekleri alüminyumdur. Dairede Doğalgaz bulunuyor, mutfakta kombi ile sıcak su temin edilmektedir. Bina 10 yıllık bir yapı olup kat mülkiyetine geçilmiştir.
Adresi : Hüsamettin Çelebi Mah. Saraykent Sok No. 18 1. Kat No: 2 Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 160/450
İmar Durumu : MESKEN SAHASINA İSABET ETMEKTEDİR. 2006 TARİH 8/11 SAYI İLE İNŞAATRUHSATI ALINMIŞTIR
Kıymeti :220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK VE HACİZ ŞERHİ MEVCUTTUR. İPOTEK DOSYASINDAN SATIŞ YAPILACAKTIR
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : ADALET SARAYI B BLK Z18 Z19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5--Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1980 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR