KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Hocacihan Mahallesi'nde 128 m² daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987111
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 27.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10177 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/10177 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesinde kain, tapunun 19492 Ada, 6 Parselinde kayıtlı Kargir Apartman vasıflı 1.815,00 m2 miktarlı ana taşınmaz üzerindeki yapının 3. Kat, 6 numaralı Mesken vasıflı bağımsız bölümünün borçluya ait tam hissesi.
Ana gayrimenkul; 1.815,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde olup, parselin üzerinde bir adet blok bulunmakta ve blok yaklaşık 20 yıllıktır. Blokta tek giriş olup, zemin katında bir dükkan ve 3 daire bulunmakta, üst her katta 4, toplam da 15 adet daire bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı ile dış bahçe kapısı ile merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. Binanın dış cephesi ise; sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Ana gayrimenkulde asansör bulunmamakta ve bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Arka bahçesinde otopark ve bir ağaçlandırma yapılmış, etrafı beton bahçe duvarıyla çevrilmiştir. Binanın Selçuklu Belediyesi'nden İnşaat Ruhsatı ve iskanı bulunmakta olup, bina da kat mülkiyetine geçilmiş vaziyettedir.
Satışa konu; 16 bağımsız bölüm nolu daire; Z+3. katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 152,56 m2, net ise; 128,82 m2 civarındadır. Dairede 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Balkonlar cam balkon ile kapatılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel kapı olup, pencereleri ise; pvc doğrama ve çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri tahta kaplama olup, cilalıdır. Mutfak, antre, balkonlar ve ıslak hacimlerin tüm zeminleri fayans kaplamadır. Salon, odalar antre, mutfak ve holün duvarları sıva üstü plastik boyalı, lavabo, banyo ve wc nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak dolapları, granit mermer tezgahı bulunmakta olup, banyoda klozet ve lavaboda dolaplı lavabo, antrede vestiyer bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Güney ve batı cepheli olan daire, tam hisse kayıtlıdır.
Adresi : Hüsamettin Çelebi Mahallesi, Gaziveren Caddesi, Güzelsim Sitesi, No:40/14 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 1.815,00 m2
Arsa Payı : 60/900
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'nün 05/12/2018 tarih ve 57908 sayılı İmar Durum Belgesi'ne göre parsel; "4 Kat Blok mesken Sahası"na isabet etmekte olup, 22x22 ebatlı blok olacak şekilde imarlıdır. Etrafında aynı özelliklere sahip, 4 katlı meskenler bulunmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10177 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR