KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Hocacihan Mahallesi'nde 104 m² daire icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039270
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
: 104
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 16.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13479 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2018/13479 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Satışı istenen taşınmaz tapuda; Konya ili Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 8 Cilt, 776 Sayfa, 6750 parsel numaralı, A3 Blok, 5. Kat, 45 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflıdır.
ADRESİ: Işıklar mahallesi Fındıkköy sokak No:7 İç Kapı No:41 Selçuklu/KONYA adresindedir.
İMAR: Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 6750 Nolu parselin imar durumu ile olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü'nün 22.02.2019 tarih E.7522 sayılı yazıları eki imar durum belgesine göre; taşınmaz ayrık 8 kat blok mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parsellidir. İnşaat Parametreleri TAKS:0.30, KAKS: 0.50 olarak belirlenmiştir. Parsel imar uygulaması görmüş olup imar parselidir. Üzerindeki yapıya ait 1972/125 1987/151 tarih sayı ile inşaatına izin verilmiştir.
ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Blok giriş kapısı demir doğrama, giriş zemini, merdiven ve sahanlıkları yerinde dökme mozaik kaplama, giriş duvarları seramik lambiri ve üst tarafı tavana kadar sıva üstü boyalı, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılmıştır.
Taşınmaz Selçuklu İlçesi Işıklar mahallesi Duranbey, Fındıkköy ve Sille caddelerine cepheli bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak, kamu hizmeti veren alışveriş ve iş merkezlerine, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, ibadet hanelere, sosyal donatı alanlarına ( Park ve spor alanları, çocuk bahçeleri) ve şehir merkezine yakın durumdadır. Büyük Organize Sanayi bölgelerine, Hava limanına, YHT garına, otogara ve kampüs alanlarına uzak durumdadır.
Evin girişi çelik, iç kapılar ahşap ve pencereleri ahşap/pvc doğramadır. Duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. Antre kısmı ve ıslak alanlar seramik/mozaik kaplı ve oda tabanları ahşap/lamiant parke kaplıdır. Banyo duvarları ve wc duvarları fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve mermer tezgah bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgaz kaloriferlidir. Elektrik ve sus tesisatı döşelidir. Taşınmaz kuzey doğu cepheli ve yaklaşık brüt alanı 104,70 m² 'dir. Kıymeti 150.000,00.-TL 'dir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13479 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR