KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Havzan Mahallesi'nde 185 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039118
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : HAVZAN MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 4+1
: 185
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9360 Esas
Muhammen Bedeli
:
877,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/9360 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 2014 Ada, 14 Parsel, HAVZAN Mahalle/Köy, A1 7. KAT 16 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız BölümKonya ili, Meram İlçesi, Havzan Mahallesi, 36 cilt, 3502 sayfa, M28B15D3A pafta, 2014 ada, 14 parselde kayıtlı, 22.621,31 m2 arsa üzerinde bulunan, B+10 katlı, "KARKAS 9 ADET 10 KATLI BİNA VE ARSASI" vasıflı, A1 BLOK, Z+7. kat, 16 kapı nolu, 10/1728 arsa paylı, 16 bağımsız bölüm nolu Mesken Z+7. katta olup, yüzölçümü yaklaşık brüt 185.00 m2, net ise; 140 m2 civarındadır. Daire de 4 oda, 1 salon, mutfak, antre, gece holü, lavabo-wc,banyo, yatak odasında giyinme odası ve duş ile 4 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin ana giriş kapısı çelik kapıdır. Daire iç kapıları amerikan panel kapı, pencereleri ise ahşap görünümlü pvc doğrama olup pencereler çift camlı ve gizli panjur sistemi yapılıdır. Salon ve odaların zemini laminant parke ile kaplıdır. Mutfak, antre, gece holü ve ıslak hacimlerin zeminleri ise seramiktir. Dairenin tüm antre ve oda duvarları saten alçı üzeri boyanabilir vinil duvar kağıt yapılmıştır. Mutfak, lavabo-wc ve banyo ve duşun duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolabı ile mermer tezgahı, ankastre dolapları ve 5'li ankastreler, antrede kapaklı vestiyer, banyoda klozet hilton lavabo, duşakabinli jakuzili küvet, lavaboda hilton lavabo, yatak odasındaki duşta klozet ve duşakabin, daireye gece holünde ise; çamaşır dolabı bulunmaktadır. Salon, oturma odası ve mutfak tavanları asma tavan yapılmıştır. Isınma şekli merkezi sistem kaloriferli olup doğalgazlı ve pay ölçerlidir. Kuzey, güney ve batı cepheli olan daire Havzan Mahallesi’nde hem mesken ve hem de işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, yüksek rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezine biraz uzak olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmakla ve toplu konut modunda hazırlanan bir kompleksin içerisinde bulunmaktadır. Binalar Eski Meram Caddesi ile Yeni Santral Elektrik Caddeleri kesişim kavşağında bulunmakta ve tam arkasında Meram Odun ve Kömür Pazarı bulunmakta, hemen yanında Migros AVM, Sültem Konutları gibi toplu konutlar, 1200 m güneyinde Meram Belediyesi, yine 400 m batısında Askeri Alan ve karşısında Meram Sanayi, 600 m doğusunda Meram Eski Yol Köprüsü bulunmaktadır.
Adresi : Havzan Mahallesi, Yeni Santral Elektrik Caddesi, Altı Koza Konakları, A1 Blok,No:2A/16 Meram/ Konya
Yüzölçümü : 22.621,31 m2
Arsa Payı : 10/1728
İmar Durumu : Meram Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 03.10.2018 tarih ve 12877 sayılı İmar Durum Belgesi'ne göre parselin imar durumu; "Konut+Ticaret Alanı"na isabet etmekte olup, Emsale Esas İnşaat Alanı 40.550 m2 olacak şekilde imar notlarına sahiptir. Etrafında aynı özelliklere sahip 8,10 ve 12 katlı meskenler bulunmaktadır. Parsel üzerindeki binaların Meram Belediyesi'nden 2010 yılına ait İnşaat Ruhsatı bulunmakta olup, binalarda Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 877.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( KHK GEREĞİİNDİRİMLİDİR. TESÇİL TARİHİNDEKİ KDV UYGULANIR )
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9360 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR