KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Havzan Mahallesi'nde 137 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982733
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : HAVZAN MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14009 Esas
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Konya Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu -Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2018/14009 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :
A)TAPU KAYDI: Konya ili, Meram İlçesi, Havzan Mahallesi,17478 ada,9 parsel ,564,00 m² yüzölçümlü,arsa ana taşınmaz nitelikli, 1.kat 3 nolu bağımsız bölüm niteliği mesken
B)ADRESİ: Havzan Mah. Irmakbaşı Sokak Candan Apt. No:3 Kat:1 Daire:3 Meram/Konya
C)İMAR DURUMU: Taşınmazın imar planında 3 kat ayrık mesken sahasına isabet ettiği tespit edilmiştir. Taşınmaza 31/05/1994 tarih, 3/1 sayılı yapı ruhsat belgesinin alındığı belirlenmiştir.
D)TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
Ana taşınmazın özellikleri: Bina etrafında aynı özelliklerde meskenler bulunmakta olup mevki olarak yüksekrayiçli bir bölgedir. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış, toplu taşıma araçlarına yakın konumdadır. Taşınmazın bulunduğu 564,00m² yüzölçümlü arsanın üzerinde tek blok mevcuttur. Taşınmaz bahçe içerisinde çevre düzenlemesi tamamlanmış , giriş zemini kilitli taş kaplama, çevresi beton bahçe duvarı ile çevrili durumdadır.Bahçe giriş kapısı demir profil ,apartman giriş kapısı demir profil,giriş zemini ,apartman içi merdiven basamakları ve sahanlık zeminleri mermer kaplama , merdivenlerdemirve alüminyumkorkuluklu,duvarları1 metre mermer kaplama üzeri plastik boyalıdır. Bodrum katta sığınak ve depo alanı, zemin ve 1. Katta 2 şer daire, 2. Katta 2 adet dubleks daire olup toplamda tek blokta 6 daire bulunmaktadır. Bina dış duvarları sıva üzeri dış cephe boyalıdır.Bloklarda asansör yoktur. Site etrafında yapılaşma tamamlanmış ,yaya giriş-çıkışlar küçük bahçe kapısındanyapılmaktadır.
Satışa çıkartılan taşınmazın özellikleri:
1.katta bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar vernikli ahşap kapı, pencereleri pvc doğramalıdır.Giriş antre, mutfak, banyo, lavabo- wc, hol ve 3 oda , salon, 2 adet balkonludur. Salon balkonu cam balkon sistemi ile kapatılmıştır.Mutfak balkonu bölme duvarı kaldırılarak mutfağa dahil edilmiştir. Salon, antre, oda duvarları alçı üzeri saten boyalı, tavanları alçı tavan, Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplıdır.Girişte vestiyer bulunmaktadır. Mutfak ahşap alt dolaplı, mermer tezgâhlı ve tezgâh alnı fayans kaplama ,ankastre ürünleri mevcut ,duvarları fayans kaplıdır.Banyo vewc duvarları fayans kaplama , zeminleri seramik kaplama , banyoda duşakabin, dolaplı lavabo ve klozet mevcuttur.Lavaboda alaturka wc ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgaz yakıtlı merkezive kalorifer petekleri panel radyatörlü olduğu tespit edilmiştir.Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Güneybatı, güneydoğu ve kuzeybatı cepheli dairenin balkonlar dahil net kullanım alanı 122 m² , brüt ise 137 m² dir.
Arsa Payı : 1/6
KDV Oranı : %1
Kıymeti : 270.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Konya Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu -Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14009 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR