KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Havzan Mahallesi'nde 115 m² daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964091
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : HAVZAN MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9181 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2018/9181 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
A) Tapu Kaydı Bilgileri:
Konya ili, Meram İlçesi, Havzan Mahallesi,Havzan Caddesi mevki, tapunun 24.cilt, 2299 . sayfasında, 2857 ada,143 parsel ,609,00 m2 yüzölçümlü,31/248 arsa paylı, arsa ana taşınmaz nitelikli, 1.kat 3 nolu bağımsız bölüm niteliği mesken olduğu, borçlu adına TAM hisse ile kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
B) Adres Bilgileri:
Havzan Mah. Babil Sokak No:68 Kat:1 Daire:3 Meram/Konya adresindedir. Selçuklu İlçesi Babil Sokak , Cennet Gülü Sokak,Havzan Caddesi ile çevrili durumdadır. Taşınmaz üzerindezemin + 3 katmevcut olup; taşınmazın çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
Taşınmazın kuşbakışı Babil Sokağa cepheli,,Meram Yeni Yol Caddesine 300 m, Şehir Caddesine 400 m,Alaattin Tepesine 2,4 km, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine Ek Binasına1,3 km,Konya Mevlana Müzesine 3,5 km mesafededir.
C) İmar Durumu Bilgileri:
Dosya içerisinde mevcut Meram Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 05/10/2018 tarih 2591 sayılı İmar Durum Belgesi incelendi. Kesifi yapılan ana taşınmazın imar planında 4 kat mesken sahasına isabet ettiği tespit edilmiştir.
D) Zeminde Yapılan Taşınmaz Özellikleri:
Satışa konu taşınmaz etrafında aynı özelliklerde meskenler bulunmakta olup mevki olarak yüksek rayiçli bir bölgedir. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış, toplu taşıma araçlarına yakın konumdadır. Taşınmazın bulunduğu 609,00 m2 yüz ölçümlü arsanın üzerinde tekblok mevcuttur. Dava konusu taşınmaz ; bahçe içerisinde çevre düzenlemesi tamamlanmış , giriş zemini kilitli taş kaplama, çevresi beton bahçe duvarı ile çevrili durumdadır.Bahçe giriş kapısı demir profil ,apartman giriş kapısı demir profil,giriş zemini ,apartman içi merdiven basamakları ve sahanlık zeminleri kırma taşlı yerinde dökme beton , merdivenlerdemir profil korkuluklu,duvarları plastik boyalıdır. Bodrum katta depo alanı, zemin ve normal katlarda 2’şer daireolup toplamda tek blokta 8 daire bulunmaktadır. Bina dış duvarları sıva üzeri dış cephe boyalıdır.Bloklarda asansör yoktur. Site etrafında yapılaşma tamamlanmış ,yaya giriş-çıkışlar küçük bahçe kapısından yapılmaktadır. Kıymet Takdiri Yapılan Bağımsız yapılan 3 bağımsız bölümnolu mesken ,1. katta bulunmaktadır. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır. İç kapılar vernikli ahşap kapı, pencereleri ahşap doğramalıdır.Giriş antre, mutfak, banyo, lavabo- wc, hol ve 3 oda 1 salonlu, 3 adet balkonlu, salon, antre, oda duvarları alçı üzeri saten boyalı, tavanları alçı tavan, Salon ve odaların zeminleri taban tahtası kaplıdır. Girişte vestiyer bulunduğu, Mutfak ahşap alt dolaplı, mermer tezgâhlı ve tezgâh alnı fayanskaplama , duvarları sıva üzeri boyalı olduğu, banyo ve wc duvarları fayans kaplama ve zeminleri seramik kaplama , banyoda küvet ve klozet bulunduğu, lavaboda alaturka wc ve lavabo kapıları pvc kapı olduğu,Isınma sistemi doğalgaz yakıtlı merkezi ve kalorifer petekleri panel radyatörlü olduğu tespit edilmiştir. Dairede borçlunun kendisinin ailesiyle ikamet etmekte olup , çilingirle girilerek kıymet takdiri yapılmıştır. Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Güney ve batı cepheli dairenin balkonlar dahil yaklaşık net kullanım alanı 100 m2 , brüt ise 115 m2 dir.
Taşınmaz binanın sınıfını 15.12.1982 gün ve 17899 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “ Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel”esas alınarak, taşınmaz binanın yıpranma payları 02.12.1982 gün ve 17886 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “ Yıpranma Paylarına İlişkin Oranları Gösterir Cetvel”esas alınarak, birim maliyetler, 16.07.1985 tarih ve 85/9707 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren “Mimarlık ve Mühendislik Şartnamesi” nin hizmet bedellerinde kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre değerlendirilmiştir.
Satışakonubinada kullanılan malzeme, yapılan işçilik, binanın taşıyıcı elamanları v.s durumları göz önüne alındığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yayınladığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Tebliğindeki yapı yüksekliğinegöre III sınıf (B) grup yapılara girdiği tespit edilmiştir. Taşınmazbetonarme iskelet sistemine sahip olup; yapı bedeli, binanın nevi ve yaşı itibariyle yıpranma payı düşürülerek hesaplanmıştır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesine,başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9181 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR