KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Hamzaoğlu Mahalesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00975792
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : HAMZAOĞLU MAH. / SELİMİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 04.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8012 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/8012 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 25142 Ada, 11 Parsel, HAMZAOĞLU Mahalle/Köy, BETONARME YEDİ KATLI MESKEN VE ARSASI vasıflı Kat:4, ( 8 ) Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : Hamzaoğlu Mahallesi, Küçükkumköprü Caddesi,No: 14/8Karatay/ KONYA
Yüzölçümü : 999,50 m2
Arsa Payı : 10/120
İmar Durumu : Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 02.10.2018 tarih ve 12771 sayılı İmar Durum Belgesine göre parselin İmar Durumu; “Konut Alanı”na isabet etmekte olup, TAKS:0.25, E:1.50, Max. 6 Kat olacak şekilde imarlıdır. Etrafında aynı özelliklere sahip, eski 2 ve 4 katlı meskenlerle yeni 6 katlı binalar bulunmaktadır. Binanın Karatay Belediyesi’nden 2015 yılı, 148-51 sayılı İnşaat ruhsatı ve iskanı bulunmakta ve binada kat mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Konya ili, Karatay İlçesi, Hamzaoğlu Mahallesi, 5 cilt, 457 sayfa, 25142 ada, 11 parselde kayıtlı 999,50 m2 arsa üzerinde bulunan B+6 katlı binada bulunan, tapuda BETONARME YEDİ KATLI MESKEN VE ARSASI vasıflı, Z+4. kat, 8 kapı nolu, 10/120 arsa paylı, 8 bağımsız bölüm nolu mesken olup, daire; Z+3. katta olup yaklaşık yüzölçümü 149,21 m2, net ise; 113,71 m2 civarındadır. Dairede 3 oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama ve pencereleri de pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri laminant kaplama, antre, hol, mutfak ve ıslak hacimlerle balkonların tüm zeminleri seramik kaplamadır. Odalar, mutfak, antreve holün duvarları alçı sıva üstü plastik boyalı, lavabo, banyo ve wc nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Salon ve mutfak tavanlarında spotlu asma tavan vardır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup, antrede kayar kapaklı vestiyer, banyoda klozet ve duşakabin ile lavabo da dolaplı hilton lavabo mevcuttur. Isınma şekli kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey, güney ve doğu cepheli olan daire Küçükkumköprü Caddesi’ne cepheli konumda olup, Bina giriş kapısı ile merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binanın giriş kısımlarının zeminleri ile merdivenlerin döşeme ve basamakları ile tüm kat holleri mermer kaplama olup, giriş kısmın duvarları 1m fayans kaplama, diğer kısımları ile merdiven sahanlık bölümleri ise; alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın dış cephesi ise; mantolamalı sıva üzeri boyalıdır.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8012 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR