KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Feritpaşa Mahallesi'nde 90 m² 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01042094
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : FERİTPAŞA MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 26.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/6191 Esas
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2013/6191 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 13223 Ada, 8 Parsel, MEDRESE Mahalle/Köy, 2.kat, 19no'lu Bağımsız Bölüm. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu daire; 1/1000 ölçekli imar planında Ticaret Sahası içerisinde yer almaktadır. 2018 yılı emlak vergisine esas arsa m2 birim değeri 665,00TL/m2 dir. Taşınmaz kat mülkiyetlidir.
Söz konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Feritpaşa Mahallesi'nde genelde mesken olup, binaların zemin katlarında ara ara da işyerlerinde birlikte ticari binalarda bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezine yakın olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş, tramvay) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Bina, Mürşitpınar sokak cephelidir. Taşınmaz; batısındaki tramvay hattına 50metre, doğusundaki Mürşitpınar Camii'ne ve Musalla Kabristanlığına 50 metre, güneyindeki A.Hazım Uluşahin İmam Hatip Ortaokuluna 50 metre, ulaşbaba caddesine ve sille kavşağına 500 metre, Numune hastanesine 600 metre, Konya Büyükşehir Belediyesine 1 km uzaklıkta olup, Konya valiliği ve merkeze 1,6 Km mesafededir.
Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine otobüs, tramvay ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır.
Satışa konu ana taşınmaz; B+Z+5 katlı olup, 2 girişli tek bloktan oluşmaktadır. Ana taşınmaz giriş kapısı ferforje demir doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ve iç merdiven basamakları mozaik kaplamadır. Merdiven korkuluğu demir doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Binada; 1 adet asansör bulunmaktadır.
Satışa konu ana taşınmaz; B+Z+5 katlı apartmanın 2. katında bulunan meskendir. Mesken; 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, tuvalet, lavabo ve balkondan oluşmaktadır. Meskenin, balkonlar dahil yaklaşık toplam net iç kullanım alanı 90,00 m2 dir. Mesken giriş kapısı cilali ahşap kapıdır. Pencereler PVC doğramadan imaldir. Tavan ve duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Oda tabanları laminant parke, ıslak hacim tabanları seramik/mozaiktir. İç kapılar; boyalı ahşap kapıdır. Islak hacimlerde duvarlar yaklaşık yarıya kadar fayans kaplıdır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgahı mevcuttur. Mesken içi kalorifer tesisatı döşeli olup, doğalgaz ile ısınmaktadır.
Adresi : Feritpaşa Mah. Mürşitpınar Sk. Işıksu Sitesi B-Giriş No:12 Kat:2/8 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 1.385,00 m2
Arsa Payı : 1/48
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Taydında
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/6191 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR