KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Esenler Mahallesi'nde 223 m² avlulu kargir ev mahkeme kararıyla satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00935304
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : ESENLER MAH. / MİMARSİNAN
: 223
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 29.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/106 Satış
Muhammen Bedeli
:
146,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 09:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2018/106 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Esenler Mahallesi, 3532 Ada, 12 Parsel sayılı bahçeli kargır ev nitelikli taşınmaz; üzerinde bulunan kargir ev yığma olarak yapılmıştır. Kapı ve pencere doğramaları ahşaptan imal edilmiştir. Zemini beton kaplı olup tavam ağaç örtü ile kaplanmıştır. Duvarla sıva üzeri boyalı durumda olup soba ile ısınma sağlanmaktadır. Ahşap oturtma çatı üzeri kiremit kaplama bulunmaktadır. Parselin etrafını sınırlayan ortalama H:1.50m yüksekliğindeki briket yığma duvarın uzunluğu 45m dir.
Adresi : Esenler Mahallesi Akşemsettin Soka No:29 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 223 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İmar Uygulama imar Planında Mesken, Park, ve Yol Sahalarına isabet ettiği, Mesken sahasında 3 kat 15x30 Büyüklüğünde Blok boyutları leke halinde gösterildiği. Ön bahçe mesafesi 8m, yan bahçe mesafesi 7m, Bina derinliği arka bahçe mesafesi İmar planı ve Tip İmar Yönetmeliği Hükümleri uygulanacağı belirtilmiştir. İmar Plandaki konumu itibariyle Parselin tek olarak İmar uygulaması yapılmasının mümkün olmadığı; ancak mücavir etrafındaki taşınmazlarla birlikte 3194 sayılı yasanın 18. Madde uygulamasına tabi tutulması gerektiği belirlenmiştir. Konya İli Selçuklu İlçesi Esenler Mahallesi 3532 ada 12 noiu parsel herhangi bir İmar uygulamasına tabi tutulmayan kadastro parselidir.
Kıymeti : 146.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/03/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/106 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR