KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Erenler Mahallesi'nde 150 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994050
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 14.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4095 Esas
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 15:00
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ MEZAT SALONU-AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 7. İCRA DAİRESİ
2018/4095 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, 30737 Ada, 4 Parsel, Erenler Mahallesi, 15 Nolu Bağımsız Bölüm nolu taşınmaz. Söz konusu taşınmaz, Konya ili, Karatay ilçesi, Erenler mahallesi, 30737 ada, 4 parsel adı altında 1.172,76 m2 miktarında, 7 katlı betonarme apartman ve arsası vasfıyla kayıtlı olduğu, kat mülkiyeti ile 5. kat, 15 nolu bağımsız bölüm numaralı meskenin 3/48 arsa payıyla tam hisse oranında borçluya ait olduğu belirlenmiştir. Zeminde 30737 ada, 4 parselin üzerinde 1 adet zemin+5 katlı binanın bulunduğu, taşınmazla ilgili bağımsız bölümlerin kat mülkiyeti ile oluşturulduğu görülmüştür. Taşınmazdaki arsa payına göre payına düşen arsa miktarı 3/48 *1.172,76 m2= 73,30 m2'dir. Taşınmaz yaklaşık güneydoğu, güneybatı ve kuzeybatı olmak üzere 3 cepheli, zemin+5 katlı binanın 5. katında olup, 3 oda, 1 salon, mutfak, wc, lavabo, banyo, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi yalıtımlı, harç sıvalı ve akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup, alüminyum doğrama korkuluk mevcuttur. Daire giriş tkapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel kapı, pencereler beyaz PVC doğramadır. Salon, odalar, mutfak ve antre tabanları laminant parke, ıslak mekanların tabanları seramiktir. Salon, odalar, mutfak ve antreiç duvar yüzeyleri alçı sıvalı ve saten boyalı, ıslak mekanların iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayanstır. Salon ve antre tavanı asma tavan, diğer tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı granit tezgah olup, tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. Mutfakta fırın, setüstü ocak ve davlumbaz olmak üzere 3'lü ankastre sistemi bulunmaktadır. Lavabosu Hilton tipi lavabodur. Antrede vestiyer, banyoda klozet ve lavabo vardır. Isınma sistemi bireysel kombili ve doğalgazlıdır. Petekleri alüminyum petektir. Elektrik ve su tesisatı olan, kaloriferli ve asansörlü dairedir. Bahçe ihata duvarı beton duvar olup, üzerinde panel çit korkuluk mevcuttur. Bahçesinde tabanı kilitli taş ile döşeli açık otopark vardır. Taşınmaz Yusuf İzzettin Horasanlı İlkokulunun 180 m. güneydoğusunda, 16 nolu Sedirler Aile Sağlık Merkezinin 380 m. kuzeybatısında, Keçeciler caddesine 100 m. Fetih caddesine 300 m. mesafede bulunmaktadır.Dairenin brüt inşaat alanı yaklaşık 150,00 m2, balkonlar hariç net kullanım alanı 103,45 m2'dir.
Adresi : Erenler Mah. Kazdağı Sk. No:6/15Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 1.172,76 m2
Arsa Payı : 3/48
İmar Durumu : Blok nizam konut alanı sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ MEZAT SALONU-AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT KARATAY/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililere ve İİK'nun 127. Maddesine göre satış ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ile ilgili gazete ve elktronik ortamda yapılan satış ilanı tüm ilgililere satış ilanı tebligatı yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4095 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR