KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Erenler Mahallesi'nde 146 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00992400
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 146
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 09.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10251 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2018/10251 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
A)Tapu Kaydı Bilgileri: Konya ili, Karatayİlçesi, Erenler Mahallesi, 24948 ada,2parsel ,9.947,12m2 yüzölçümlü, Arsa ana taşınmaz nitelikli , F-Blok 4. Kat 19 nolu bağımsız bölüm niteliği Mesken olup borçlu adına Tam hisse ile kayıtlıdır.
B) Adres Bilgileri:Erenler Mahallesi Taşyurt Sokak No= 5/19 Karatay/Konya
Karatay İlçesi Erenler Mahallesi, Kırbaşı Caddesi, Taşyurt Sokak, Kordonboyu Sokak ile çevrili durumdadır. Taşınmaz üzerinde bodrum + zemin + 5 kat+çatı kat mevcut olup; taşınmazın çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
Taşınmazın Fetih Caddesine 570 m , Keçeciler Caddesine 320 m,Mevlana Müzesine 3 km Alaaddin Tepesine 3,7 km , Konya Sivil Havaalanına 11 km, Yüksek Hızlı Tren Garına 5,2 km mesafededir.
C) İmar Durumu Bilgileri: Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün İmar Durum Belgesi incelendi. Ana taşınmazın imar planında konut alanına isabet ettiği , bina yüksekliğinin 6 kattır. 13/01/2016 tarih 2016/13 sayılı yapı ruhsat belgesinin alınnıştır.
D) Zeminde Yapılan Taşınmaz Özellikleri: 2.758,14 m2 yüz ölçümlü arsanın içerisinde ; 7bloklu site içerisinde ,B+Z+5 katlı, karkas binanın F-Blok 4. Katında bulunmaktadır. Her katta 4 er daire , toplamda 24 normal daire bulunmaktadır. Bahçe düzenlemesi yapılmış, zemini kilitli taş döşeli, yaya giriş küçük demir doğrama kapıdan, araç giriş çıkışları büyük demir doğrama otomatik kapıdan sağlanmaktadır. Binanın ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın giriş zeminleri , merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplamadır.Duvarları sıva üzeri boyalıdır. Blokta asansör mevcuttur. Bina dış cephe boyasıyapılmıştır. Çatı kremit kaplıdır. Site etrafında yapılaşmave çevre düzenlemesi tamamlanmış , çevresi beton bahçe duvarı ile çevrili durumdadır. Bahçe içerisinde kamelyalar, açık otopark alanı,sosyal alanlar mevcuttur.
Bağımsız Bölümün Özellikleri: 19 nolu bağımsız bölüm 4. katta bulunmaktadır.3 oda , salon ,mutfak , antre , gece holü , Wc-Lavabo , banyo , 2 adet balkon mevcuttur. Taşınmazın giriş kapısı ahşap kapı ,iç kapıları ahşapkapı ,pencereleri ahşap doğramave ısı camlıdır. Mutfak ,gece holü , antre , balkonlar ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik ; salon ve odaların kuru zeminleri laminantkaplıdır. Dairedeki salon , oda, antre duvarları sıva üzeri boyalı;lavabo-wc vebanyo duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Banyoda klozet ve ayaklı lavabo bulunmaktadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolabı ,mermer tezgahı , dolap alnı fayanskaplamadır. Mutfak duvarları boyalıdır. . Antrede kapaklı vestiyer dolap bölümü bulunmaktadır.Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Mesken bireysel sistem ısıtma sistemli, panel radyatörlü ,doğal gazlıdır.Güneyve batı cepheli dairenin balkonlar dahil net kullanım alanı 130 m2, brüt ise 146 m2 dir. Kıymet takdiri sırasında Dairede kiracı olup ailesiyle ikamet etmektedir.
Taşınmaz binanın sınıfını 15.12.1982 gün ve 17899 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel esas alınarak, taşınmaz binanın yıpranma payları 02.12.1982 gün ve 17886 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yıpranma Paylarına İlişkin Oranları Gösterir Cetvel esas alınarak, birim maliyetler, 16.07.1985 tarih ve 85/9707 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Mimarlık ve Mühendislik Şartnamesi nin hizmet bedellerinde kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre değerlendirilmiştir. Yapı bedeli, binanın nevi ve yaşı itibariyle yıpranma payı düşürülerek hesaplanmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesi, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10251 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR