EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

Konya Ereğli'de üzerinde 202 m² ahır ve 250 m² depo bulunan arsa icradan satılıktır

EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079257
Şehir : Konya / Ereğli
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / AYDINLAR
Yayınlandığı Gazeteler

EREĞLİ 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3711 Esas
Muhammen Bedeli
:
397,598 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
CAHİ MAH. EREĞLİ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EREĞLİ(KONYA) İCRA DAİRESİ'nden
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
2019/3711 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ereğli İlçe, 1921 Ada, 4 Parsel, FATİH Mahalle/Köy, yüzölçümü 793,68 m2 dir. Üzerindeki tek katlı çelik konstrüksiyon depo ve ahır bulunmaktadır. Tapu kaydında bağımsız bölümün niteliği kerpiç evli elmalık olarak belirtilmektedir. Adres: Fatih mah. 93920 Sokak Ereğli/KONYA. Taşınmaz üzerinde ev ve elmalığın bulunmadığı depo ve ahrın bulunduğu tespit edilmiştir. Deponun özellikleri: Depo niteliğindedir, taşıyıcı sistemi çelik konstrüksiyondur, çatısı saçtır, Etrafı duvarla kaplıdır, Brüt alanı 250,00 m², net alanı 230,00 m² dir. 4 bölmeye ayrılmıştır. Duvarları sıvasızdır. Tabanı beton atılmıştır. Tamamlama oranı %75 dir. Şehir merkezindedir. Satış kabiliyeti vardır. II. Sınıf B grubu yapı sınıfına girer. Ahırın Özellikleri: Hayvan barınma alanı olarak kullanılmaktadır. 202,50 m² Brüt alana sahiptir. Çatı kaplaması da kiremittir. Taşıyıcı sistemi yığma binadır. Binanın etrafının tamamı duvar brikitle kapalıdır. Tavanı ağaç atımlıdır. Şehir merkezindedir. Satış kabiliyeti vardır.Aşınma oranı %55 dir. I.Sınıf B grubu yapı sınıfına girer. Parselin İmar Durumu : Bina yüksekliği 15,50 mt (beş katlı) dır. Ayrık nizamdır. Ön bahçe çekme mesafesi 5,00 metredir. Yan bahçe çekme mesafesi 5,00 metredir. Nispeti : 0,30, Emsali : 1,20. Arsa değeri 330,00 TL/m² dir.
Deponun Bedeli : 110.625,00 TL, Ahırın Bedeli : 25.059,37 TL, Parsel Bedeli: 261.914,40 TL
TOPLAM : 397.598,77 TL
Kıymeti : 397.598,77 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : CAHİ MAH. EREĞLİ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MÜZAYEDE SALONU
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2019/3711 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.(İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR