KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Dumlupınar Mahallesi'nde 156 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119519
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 4+1
: 156
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 23.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4741 Esas
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Karatay / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
3. İCRA DAİRESİ
2019/4741 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Satışa konu taşınmazın yer aldığı bina 513,00 m² yüzölçümlü arsa üzerinde zemin kat +2 normal kat+ çatı kat olmak üzere toplam 3 kattan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina dış cephesi cam mozaik kaplıdır. Bina girişi zemin kat seviyesinden ve binanın güney cephesinden sağlanmaktadır. Bina dış kapısı alüminyum profilden mamul, bahçe kapısı ise demir ferforjeden imal edilmiştir. Parsel çevresi betonarme bahçe duvarı ile çevrilidir. Bina hol zemini mermer, duvarları tavana kadar cam mozaik kaplama tavanı ise plastik boyalıdır. Merdiven evi zemini mermer olup merdiven korkulukları demir doğramadır. Satış konusu 1 bb nolu taşınmaz binanın zemin katında konumlu olup, antre, hol, 4 oda, salon, mutfak, banyo, duş, WC-Lavabo ve 2 adet balkon hacminden oluşmakta olup 156 m² kullanım alanlıdır. Salon ve odaların zemini laminant parke, duvarları saten boyalı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zeminin seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarlaı tavana kadar fayans kaplı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta MDF Lam mutfak dolabı mevcut olup, tezgahı suni mermerdir.Islak hacimlerin zemini seramik, duvarları saten boyalı, tavanı ise taş yünü asma tavandır. Pencereler PVC den mamul çift camlıdır. Taşınmazın ısınması doğalgaz kombi ile bireysel olarak sağlanmaktadır. Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır. Tapuda Konya İli Selçuklu İlçesi Sille Mahallesi 13703 Ada 5222 Parselde kayıtlı 1 Bağ.bölüm Nolu mesken nitelikli taşınmaz.
Adresi : Dumlupınar Mah. Osman Sultan Cad. No:14/1 Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 513,00 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan Proje Müdürlüğünün 30.04.2019 tarih, 17195 Sayılı yazısı ekinde Sille Mahallesi, 13703 ada, 5222 parsel, 1/1000 Ölçekli İmar Uygulama Planında 3 Kat Blok Konut Alanında kaldığı, çekme mesafeleri Plan notunda mevcut yapı denilmektedir.
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydından Görülebilir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Karatay / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4741 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR