KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Dumlupınar Mahallesi'nde 140 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136773
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 25.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10918 Esas
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 15:40
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2019/10918 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 29014 Ada, 1 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle/Köy, 29 Nolu Bağımsız Bölüm Kuzey-Doğu cepheli, 7. kat 29 bağımsız bölüm numaralı mesken vasfında 4 oda, salon, mutfak, antre, banyo, hol, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik ve oda kapıları ahşap kapı, pencereleri pvc doğramadır. Oda tabanları laminat parke, duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Islak hacimler seramik kaplı ve duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta alt ve üst dolapların arasında fayans kaplı ve mermer tezgâh bulunmaktadır. Balkonlar cam kapama ile kapatılmıştır. Isınma sistemi doğalgaz ve petekleri paneldir. Elektrik ve su tesisatı döşelidir. Ana yapı bodrum, zemin, 11 normal katlıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır.Ana taşınmazın giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş zemini ve merdiven basamakları yerinde mermer kaplı, iki asansör vardır. Parsel çevresi bahçe duvarı ile çevrili ve çevre düzenlemesi yapılmıştır. Oyun alanları, kamelya ve açık otoparkı vardır. Girişte güvenlik vardır. Mesken yaklaşık net alanı balkonlar dahil 140,63 m² dir.Adresi : Binkonutlar Mah. Dosteli Cad. A Blok No : 40/29 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 16.448,11 m2
Arsa Payı : 1/232
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Üzerindeki yapıya ait 31.12.2004-18/10/2005 tarih 13/31-12/44 sayılı ruhsat ile inşaatına müsaade edilmiştir.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İ.İ.K.127.MD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen)alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10918 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR