KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Doğanlar Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962722
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : DOĞANLAR MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1991 TLMT
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:35
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/1991 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Konya İli , Karatay İlçesi Sultan Mesud Mahallesinde bulunan 509 Ada 86 parsel nolu ve 5 Katlı 16 Daireli Kargir Apartman nitelikli ana taşınmazda Zemin Kat, 2 nolu bağımsız projesindeki yeri belirlenerek Doğanlar Mah. Perçemli Sokak, No: 34, Zemin Kat, Daire no: 1 deki 1.241,45 m² arsada 1/16= 77,59 m²arsa paylı Mesken 2 cilt, 106 sayfasında BORÇLU adına TAM hisse ile kayıtlıdır.Taşınmazın bulunduğu bina 1.241,45 m² imar parseli üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında, blok nizamda, 3-B yapı sınıfında tek yapı olarak inşaa edilmiştir. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul onaylı mimari projesine göre ve mahallen; bodrum, zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır. Binanın bodrum katında; sığınak ve kömürlük, zemin ve 1.2.3. normal katlarında; her katta 4'er adet daire bulunmakta olup bina genelinde toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkulün dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Bina girişi zemin kattan ve binanın kuzey cephesi üzerinden sağlanmaktadır. Binanın bulunduğu parsel çevresi betonarme bahçe duvarı ile çevrilidir.Taşınmazın bina içindeki konumu ve projesi uyumludur. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre yaklaşık brüt: ~115 m², net: ~100 m2 kullanım alanlı olup antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, WC-Lavabo, 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın içine girilememiştir. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki ana gayrimenkulün ısıtılması bireysel kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz mevcutta boş durumdadır. Yaklaşık 32 yaşında olan bina kat mülkiyetine geçmiştir.
Adresi : Doğanlar Mah. Perçemli Sokak, No: 34, Zemin Kat, Daire No: 1, Karatay / Konya'dır.
Yüzölçümü : 100 m2 (NET)
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : İnşaat tarzı Meri İmar planında 4 kat, Blok Nizam, Mesken Sahasında yoldan 5 mt çekmesi, komşudan 3 mt bulunan parselde yer almaktadır. Mesken sahasına isabet ettiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhleri mevcuttur. Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1991 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR