KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Dikilitaş Mahallesi'nde 90 m² 3+1 daire mahkeme kararıyla satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00934272
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 24.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/151 Satış
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:10
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Karatay Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2018/151 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Dikilitaş Mah. 16212 Ada, 1 Parsel, A blok 1. kat 5 Bağımsız Bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz; Doğu-Batı cepheli, 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı ve oda kapıları ahşap kapı, pencereleri ahşap doğramadır. Oda tabanları laminat parke, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Islak hacimler seramik kaplama ve duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Mutfakta alt ve üst dolapların arasında fayans kaplı ve mermer tezgâh bulunmaktadır. Isınma sistemi bireysel kombi doğalgaz ve petekleri paneldir. Elektrik ve su tesisatı döşelidir.Ana yapı bodrum, zemin, 3 normal katlıdır. Apartman giriş kapısı demir doğrama, giriş katı tabanı mermer kaplama, duvarları sıvalı ve boyalı,kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer,merdiven korkulukları demir doğramadan yapılı ve yağlı boyalıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.
Adresi : Sancak Mah Sıdkı Sok İstikbal Sit. A Blok No:8 Kat:1/1 Selçuklu-KONYA
Yüzölçümü : 90,43 m2
Arsa Payı : 10/640
İmar Durumu : Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 10.04.2018 tarih ve E.20773 sayılı yazıları eki İmar Durum Belgesine göre dava konusu taşınmaz; 4 Kat Ayrık Mesken Sahası alanına isabet etmektedir. İmar parametreleri; TAKS:0.40 ve E:1.60 olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Karatay Konya
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/151 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR