KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Dikilitaş Mahallesi'nde 137 m², 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091052
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8077 Esas
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2019/8077 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 16218 Ada, 10 Parsel, DİKİLİTAŞ Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve üzeri dış cephe boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın dış merdivenleri mermer kaplama ve alüminyum korkulukludur. Ana taşınmazın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar mermer kaplı, korkulukları alüminyum doğrama korkuluktur. 2 asansörlüdür. Güvenlik, oyun alanları, kamelya ve açık otopark alanı vardır. Sitenin etrafı bahçe duvarı ile çevrili, çevre düzenlemesi yapılıdırTaşınmazın onaylı mimari projesi ve emsal daireye göre; 3 oda. 1 salon, mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı, odaların zemini ise laminat parke ile kaplı durumdadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ise ahşap kapıdır. Pencereler pvc doğramadan imal edilmiş olup ısıcamlıdır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplı vaziyettedir. Diğer mahallerin duvarları alçı sıva üzeri dekoratif duvar kağıdı/ alçı kaplı durumdadır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup mermer tezgâh mevcuttur. Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Mutfak balkonu ve ön balkonu cam kapama ile kapatılmıştır. Merkezi sistem pay ölçerli, doğalgazlı kalorifer tesisatı ile ısınma sağlanmaktadır.
Taşınmaz Güney kuzeycepheli konumlunet alanı 137,91 m² dir.
Adresi : Sancak Mah. Mizan Sok. Sokak no : 4A/1 Selçuklu
Yüzölçümü : 137,91 m2
Arsa Payı : 6130/1331995
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 14564 Ada, 6 Parsel, SİLLE Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve üzeri dış cephe boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın dış merdivenleri mermer kaplama ve alüminyum korkulukludur. Ana taşınmazın giriş kapısı demir doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar karo/yerinde dökme mozaik kaplı, korkulukları demir doğrama korkuluktur. taşınmaz onaylı mimari projesi ve emsal daireye göre; 3 oda. 1 salon, mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı, odaların zemini ise taban tahtası ile kaplı durumdadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ise ahşap kapıdır. Pencereler pvc doğramadan imal edilmiş olup ısıcamlıdır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplı vaziyettedir. Diğer mahallerin duvarları sıva üzeri boyalı durumdadır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup mermer tezgâh mevcuttur. Pencerelerde demir doğrama korkuluk vardır. Balkonu demir doğrama camekan ile kapatılmıştır. Soba ile ısınma sağlanmaktadır.
Taşınmaz Güney kuzeycepheli konumlu yaklaşıknet alanı 77,80 m² dir.
Adresi : Selahaddin Eyyubi Mah. Fura Sok. No :22/5
Yüzölçümü : 77,80 m2
Arsa Payı : 1/84
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8077 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR