KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Dikilitaş Mahallesi'nde 103 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942401
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/907 Talimat
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KATZ-18-19 İCRAMÜDÜRLÜKLERİMEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2017/907 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi,DİKİLİTAŞ Mahallesi 16779 Ada, 2 Parsel , 8 Nolu Bağımsız Bölüm 91 cilt, 8994 sayfa, 27 N I pafta, 5.772,40 m2 alanlı arsanın üzerine yapılmış her birinin bodrum katı, zemin katı, iki adet normal katı olan yedi adet bloklu toplam elli altı adet daireli yapılardan parselin kuzey batısındaki 1. bloğun zemin kat + üçüncü normal katında, 8 bağımsız bölüm nolu, 1/56 arsa paylı, 8 iç kapı nolu dairenin tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Tapudan gelen yazıda 2 nolu parsel arsa olarak gösterilmiştir. Halbuki yerinde her birinin bodrum kat, zemin kat, üç adet normal katı olan elli altı adet daireli yedi adet bloğun yapılmış olduğu görülmüştür. Parselde kat irtifakı kurulmuş, bağımsız bölümler belirlenmiş, kat mülkiyetine geçilmemiştir. Dosya içerisinde bulunan borç konusu taşınmazın pafta suretinden faydalanarak zemine uygulanmış . Keşfi yapılan borç konusu taşınmaza aynen uymakta olduğu görülmüştür. Borç konusu taşınmaz; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Sancak mahallesi, Veysel Karani caddesi, Özçiçek ve Güzel Çiçek sokaklar, Şükrü Efendi sokağa cepheli, no: 18 deki 1. bloğun zemin kat + birinci normal katında bulunan iç kapı numarası 8 olan batı ? güney ? doğu cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 1/56 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 1/56 x 5.772,40 m2: 103,08 m2 dir. Daire; antre, salon, üç oda, banyo, tuvalet, mutfak ve holden ibarettir. Üç adet balkon vardır. Brüt inşaat alanı 102,0 m2, net inşaat alanı ise 86 m2 dir. Salon ve oda tabanlarına laminant, sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir. Kapı doğramalar ahşap, pencereler PVC doğrama olup yerinde dökme mozaik denizlik vardır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, saten boyalıdır. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları vardır. Kalorifer petekleri paneldir. Banyo ve tuvalet iç duvar yüzeyleri yarıya kadar fayans kaplanmıştır. Yapılan keşif sırasında ısınma sistemi kaloriferli olan dairede malikin oğlunun ikamet etmekte olduğu ifade edilmiştir.Borç konusu dairenin de üzerinde bulunduğu 1. bloğun bodrum katı, zemin katı ve üç adet normal katı vardır. Bu blok üzerinde zemin kat ve her normal katta ikişer daireden toplam sekiz adet daire vardır. Parsel üzerinde 7 blok x 8 daire/blok: 56 daire bulunmaktadır. Ana giriş kapısı profil doğramadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik olup profil korkuluğu vardır. Dış duvar yüzeyler harç sıvalı, akrilik boyalıdır. Parselin çevresine beton ihata duvarı yapılmıştır. Sokaktan giriş kapısı profildir. Tretuar betonu dökülmüştür.

Adresi : Sancak Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, Özçiçek Ve Güzel Çiçek Sokaklar, Şükrü Efendi Sokağa Cepheli, 1. Blok, No: 18/8 De, Selçuklu / Konya

Yüzölçümü : 86 m2 (net)

Arsa Payı : 1/56

İmar Durumu:İnşaat tarzı dört katlı ayrık nizam mesken yapılabilecek sahada bulunmaktadır.inşaat ruhsatı 1991 yılında, 9/23 sayı ile alınmıştır.

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.

1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri :KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KATZ-18-19 İCRAMÜDÜRLÜKLERİMEZAT SALONU KARATAY/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/907 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR