BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Derebucak'ta köy evi icradan satılıktır

BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981042
Şehir : Konya / Derebucak
Semt-Mahalle : TEPEARASI MAH. / DEREBUCAK
: 282
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

BEYŞEHİR''İN SESİ 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/442 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
59,723 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
BEYŞEHİR YENİ ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KAPISI ÖNÜ-Dalyan Mah.Şehit İbrahim bey cad. no:103 Beyşehir/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/442 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Derebucak ilçesi, Tepearası (Kurdular) Mahallesi, Köy içi mevkii 143 ada 3 parsel'de kayıtlı 282,96 m2 yüzölçümüne sahip arsa niteliğindeki taşınmaz. Parsel üzerinde tek katlı inşaatı devam eden yığma bir ev bulunmaktadır. Parselin yol terki yoktur ve iki yola cephelidir. Köy yerleşik alanı içerisindedir. Parsel konum olarak mahalle merkezine yakın sayılmaktadır. Parsel üzerinde borçlunun hissesi tamdır. Taşınmazın bahçesinde 11 adet değişik çeşitte ağaç bulunmaktadır. Parsel üzerindeki inşaatı devam eden yapı yığma olarak inşa edilmiş olup taşıyıcıları duvarlardır. Yapının pencere doğramaları PVC'dir. Yapı sobalı olup kalorifer tesisatı yoktur. Yapının sadece sıvası vardır. Boyası ve yalıtımı yoktur. Yapının iç sıvası ve boyası olmayıp sadece ahşap iç kapıları vardır. Yapının inşaatı devam etmektedir. Yapının çatı örtüsü şıngıl olup çatı şekli ahşap kırmaçatıdır. Yapının ruhsatı yoktur. Yapı sınıfı 3/A olup toplam inşaat alanı 90m2'dir.
Adresi : Tepearası Mahallesi, 83608.Sok. No:6 Derebucak-Konya
Yüzölçümü : 282,96 m2 Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar planı dışında olup, kırsal yerleşim alanındadır.
Kıymeti : 59.723,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BEYŞEHİR YENİ ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KAPISI ÖNÜ-Dalyan Mah.Şehit İbrahim bey cad. no:103 Beyşehir/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/442 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR