KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Dedekorkut Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00949387
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : DEDEKORKUT MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 26.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/10528 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
10.05.2019 14:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 7. İCRA DAİRESİ
2016/10528 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Konya İl, Meram İlçe, 27257 Ada, 9 Parsel, DEDEKORKUT Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz doğu ve batı olmak üzere 2 cepheli zemin +11 katlı binanın 9.katında olup 3 oda 1 salon mutfak, wc, lavabo, banyo, antre, gece holü ve 2 balkondan oluşmaktadır. binanın dış cephesi yalıtımlı harç sıvalı ve arkiril boyaldırı. bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. merdivenler mermer sahanlıklar seramik olup alüminyum doğrama korkuluk mevcuttur. daire giriş kapısı çelik kapı iç kapılar lake kapı pencereler renki pvc doğramadır. salon ve odaların tabanları laminant pare antre, matfak ve ıslak mekanların tabanları seramiktir. salon odalar mutfak ve antre iç duvar yüzeyleri kağıt kaplama ıslak mekanların iç duvar yüzeyleri tavana kadar faynstır salon oturma odası ve muftfak tavanında asma tavan vardır. mutfak tezgahı granit tezgah olup tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. mutfakta set üstü ocak fırın ve tavlumbaz olmak üzere 3 lü ankestre duşakabin lavabo ve klovet vardır. ısınma sistemi yerden ısıtma ısı pay ölçerli merkezi sistem ve doğal gazlıdır. bahçe ihata duvarı beton duvar olup üzerinde panel çit korkuluk vardır. bahçe düzenlemesi yapılı bahçesinde kamelya ve çocuk oyun alanları bahçe altında kapalı otopark mevcuttur. güvenlik kontrollü giriş çıkış yapılan 4 bloğun bulundğu site şeklindedir. elketrik ve su tesisatı bulunan kloriferli ve asansörlü bir dairedir. heplara göre dairenin brüt inşaat alanı yaklaşık 165 m² net kullanım alanı balkonlar hariç 114,32 m² balkonlar 21,24 m² dir.

Adresi: Dedekorkut Mah. Hacıköy Sok. I 3 Blok No:5B/18 Meram / KONYA

Yüzölçümü: 25.324,62 m2

Arsa Payı: 6000/2532462, ( hisse tam)

İmar Durumu:belediye tarafından verilmiş cevabı göre taşınmazın yapılı bulunduğu parselin imar planında mesken sahasına isabet ettiği, TAKS: 0,25, E: 1,80, Bina yüksekliği: Hmax.Serbest bina derinliği: yön hükümleri, ön bahçe mesafesi: 15 metre-10 metre, yan bahçe mesafesi: yön hükümleri, arka bahçe mesafesi: yön hükümleri olarak belirtildiği görülmüştür. Parsel imar parseli konumundadır.

Kıymeti: 350.000,00 TL,

KDV Oranı: %1,

Kaydındaki Şerhler: dosyada
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10528 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR