ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Çumra'da kerpiç ev ve bahçesi icradan satılıktır

ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026628
Şehir : Konya / Çumra
Semt-Mahalle : TAŞAĞIL MAH. / ÇUMRA
Oda Sayısı : 3+1
: 1555
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24 ESAS
Muhammen Bedeli
:
112,398 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çumra Adliyesi Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odası.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUMRA İCRA DAİRESİ
2018/24 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Çumra İlçesi, Taşağıl Mahallesi, Köyiçi mevkiinde bulunan, 202 ada, 2 parsel no'lu, Bahçeli Kerpiç Ev Mutfak Depo Ve Ahır nitelikli taşınmaz. Taşınmaz yerleşim alanı içerisinde kalmakta olup, elektrik, su ve her türlü hizmetlerden faydalanmaktadır, parselin tamamının miktarı 1.555,63 m² olup, parsel üzerinde 136 m²'lik alana oturur bir adet ev, 189 m²'lik alana oturur bir adet ahır, samanlık olarak kullanılan yapı ile 50 m²'lik alana oturur depo olarak kullanılan yapı mevcut olup, parsel üzerindeki diğer yapıların ekonomik değeri yoktur. 136 m² tek katlı meskenden oluşan yığma yapı, 3 oda, 1 salon(mabeyn), mutfak,tuvalet banyodan oluşmaktadır. Odalarda taban tahtası kullanılmıştır.Kapı aksamları ahşap, pencere aksamları pvc doğramalıdır. Yapının çatısı ahşap üzeri kiremit kaplamadır.Dış cephesi beton sıvalıdır.Yapının dış cephesinde boya yapılmıştır.Sıcak su temini güneş enerjisinden sağlanmaktadır.Yapı Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Yapı yaklaşık maliyetleri listesinde 3A grubu yapılardandır.189 m² Ahır ve samanlıktan oluşan yığma kerpiç yapının dış cephesi çamur sıvalıdır.Çatısı toprak dam şeklindedir. Yapı Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Yapı yaklaşık maliyetleri listesinde 1B grubu yapılardandır. Ayrıca parselde 50 m² tek katlı yığma yapıdan oluşan depo vardır.Yapının çatısı ahşap üzeri kiremit kaplama olup dış cephesi çamur sıvalıdır. Yapı Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Yapı yaklaşık maliyetleri listesinde 1A grubu yapılardandır.
Yüzölçümü : 1.555,63 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Belediye imar planı dışındadır.
Kıymeti : 112.398,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyasındadır.
1. Satış Günü : 26/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çumra Adliyesi Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR